Україна може вирішити спір з італійським підрядником ремонту траси Київ-Одеса мирною угодою

Залізничні новини Переглядів: 23.01.2018, 11:43

Справу за позовом італійської компанії » Torno Global Contracting S. p.a., виступала підрядником реконструкції та експлуатації ділянки траси Київ-Одеса, до Мінінфраструктури та «Укравтодору» з сумою вимог близько 100 млн доларів знаходиться на стадії мирного врегулювання, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на Мін’юст України.
«Міністерство юстиції вже розробило відповідний проект розпорядження Кабміну і направило його на узгодження в інші зацікавлені органи. Мирне врегулювання в цій справі дозволить забезпечити економію бюджетних коштів (4-6 млн доларів за мінімальними розрахунками)», — уточнили в міністерстві.
У відомстві повідомили, що він представляє інтереси держави ще в одному комерційному справі — за заявою італійської Todini Construzioni Generali S. r.l., підрядника будівництва дороги Київ-Харків-Довжанський. Цей спір стосується звернення «Укравтодором» за стягненням за гарантіями на суму, що перевищує 220 млн гривень. У листопаді відбулися слухання з розгляду попередніх заяв сторін, а прийняття рішення очікується найближчим часом, зазначили в Мін’юсті.
Нагадаємо, восени 2003 року Torno Internazionale Spa і Мінтранс України підписали рамкову угоду, що передбачає надання Україні кредиту в обсязі 420 млн євро для будівництва концесійної ділянки будується автомагістралі Київ-Одеса. Вже в 2009 році Torno Global і компанія Beta Funding S. R. L. звернулися до суду з вимогою стягнути з Мінтрансу і «Укравтодору» штраф у розмірі не менше 45 млн євро. Останні були звинувачені у порушенні умов генеральної угоди про співробітництво при реконструкції та експлуатації траси.
У свою чергу контракт з Todini Costruzioni Generali на виконання капремонту і реконструкції дороги М-03 на ділянці Лубни-Полтава було укладено в січні 2013 року в рамках спільного з Світовим банком проекту. Роботи за контрактом повинні були завершитися у вересні 2014 року, проте підрядник кілька разів переносив дату здачі робіт, в результаті чого останнім строком було встановлено 30 липня 2016 року.
Як стверджував «Укравтодор», в кінці квітня 2016 року Todini Costruzioni Generali заявила про припинення виконання будь-яких ремонтних робіт, змінила власника і продала техніку, яка повинна виконувати роботи на об’єкті. У зв’язку з цим 23 серпня 2016 року «Укравтодор» офіційно припинив співпрацю з італійською компанією.
Сама ж Todini, викуплена на початку 2016 року ТОВ «Prime system KZ», що належить казахським бізнесменам Орифджану Шадиеву і Садыру Махмутову, звернулася до високого суду Англії з позовом до «Укравтодору».