Пасажиропотік МАУ за рік сягнув майже 7 млн осіб

Залізничні новини Переглядів: 23.01.2018, 12:58

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» () за підсумками 2017 року перевезла майже 7 млн пасажирів, що на 16,4% більше, ніж у попередньому році. Як повідомили в компанії, 6,25 млн пасажирів скористалися її рейсами з/в аеропорт Бориспіль (+18% до 2016 року).
Частка транзитних пасажирів на регулярних рейсах МАУ досягла позначки 54,1%, при цьому внутрішньоукраїнський транзит виріс на 16% до 543,4 тис. пасажирів, а міжнародний — на 22%, до 2,68 млн пасажирів.
У 2017 році МАУ виконала 56,4 тис. рейсів, що на 16,6% більше, ніж в 2016 році. Коефіцієнт зайнятості пасажирських крісел склав 80%.
У минулому році авіакомпанія відкрила нові рейси з Києва в Бергамо, Будапешт, Краків і Херсон. Крім того, МАУ почала польоти з Запоріжжя в Тель-Авів і Батумі, а з Чернівців — у Бергамо.
Крім того, МАУ продовжила нарощувати частотність на вже освоєних напрямках. Зокрема, зросла інтенсивність польотів на маршрутах з Києва до Пекіна, Коломбо, Дюссельдорф, Вільнюс, Брюссель, Мадрид, Чернівці, Івано-Франківськ, а також з Івано-Франківська в Аліканте.
Обсяги перевезень вантажів і пошти в 2017 році збільшилися на 32,2% до 20,28 тис. тонн, в тому числі завдяки розвитку транзиту через аеропорт Бориспіль.
У минулому році парк МАУ поповнився п’ятьма літаками Boeing 737-800 NG, з яких два прибули до Києва безпосередньо з заводу виробника в Сіетлі. Також три літаки класичного покоління було повернуто лізингодавцю. Таким чином, на даний момент у флоті МАУ 42 повітряних судна з середнім віком 10,9 років.
МАУ також зазначає, що в минулому році безкоштовно перевезла 3304 пасажирів в рамках програми «Під крило» (перельоти потребують серйозної медичної допомоги в зарубіжних клініках, дітей, поранених учасників АТО і їх супроводжуючих).
«Минулий рік видався дуже непростим і водночас дуже цікавим, — зазначив президент МАУ Юрій Мірошников. — У цей період ми переступили позначку в 40 мільйонів пасажирів, оновили флот і запропонували мандрівникам нову концепцію лоукост-цін, що дозволяє придбати квитки з максимальною вигодою за умови раннього бронювання. У поточному році ми, дотримуючись своєї стратегії, будемо і далі розвивати хаб у Міжнародному аеропорту «Бориспіль» і виведемо на маршрути абсолютно новий для України тип літаків Boeing 777, який забезпечить ще більш комфортні далекомагістральні перельоти для наших пасажирів. Мета МАУ залишається незмінною — стати провідним мережевим перевізником Східної Європи».
МАУ заснована в 1992 році, 100% її акцій зараз перебувають у приватній власності (контролюється структурами бізнесмена Ігоря Коломойського). Перевізник виконує понад 1100 регулярних рейсів в тиждень і з’єднує Україну з 80+ містами і ключовими пунктами Європи, Азії, Америки, Африки, Близького Сходу. Базовим аеропортом Бориспіль є.