Виробник постачає Києву трамваї, запропонував найбільш вигідні умови поставки електричок для Варшави

Залізничні новини Переглядів: 23.01.2018, 16:02

Польський концерн Pesa названо учасником торгів, який запропонував найнижчу ціну за контрактом на поставку електропоїздів оператору приміських перевезень SKM Warszawa, який про проведення тендеру в жовтні минулого року, пише ЦТС з посиланням на railwayz.info.
Контракт передбачає будівництво та обслуговування (від рівня P1 до P4) протягом 15 років восьми п’ятивагонного і п’яти чотирьохвагонних електропоїздів, є також опція, що передбачає в подальшому постачання семи п’ятивагонного потягів та одного четырехвагонного, а також тренажера для водіння з подальшим навчанням.
Тендер передбачає, що електропоїзди повинні бути розраховані на швидкість 160 км/год, Місткість чотирьохвагонних складів повинна досягати до 670 чол., п’ятивагонного — до 825 чол.
Pesa представила заявку на поставку 13 поїздів та їх обслуговування на загальну суму 382 млн злотих (91,8 млн євро), у той час, як ціна пропозиції основного конкурента, компанії Newag, вище — 398 млн злотих. Оцінка в процентному співвідношенні вагомості тендерних пропозицій виглядає наступним чином: 78% забезпечується найбільш низькою ціною, 15% — гарантійним терміном (обидва учасники запропонували термін 96 місяців), 2% — мінімальним терміном поставки перших трьох потягів і 5 % — відношенням корисної довжини салону до масі поїзда.
Всі деталі поданих пропозицій поки невідомі — вони будуть проаналізовані тендерним комітетом, після чого буде оголошений переможець.
Раніше ЦТС повідомляв, що польський ж/д перевізник PKP Intercity планує побудувати на своїй базі на станції Варшава-Грохув. Поки ж склади компанії миються вручну.
Як відомо, Pesa також є одним з переможців тендеру на поставку Києву низькопольних трамваїв. Правда, в 2017 році замість 40 машин, згідно з умовами тендеру, .