Укрзалізниця спільно з ЕБРР і британським інститутом CIPS розпочинає проект удосконалення системи закупівель для міжнародної сертифікації

Залізничні новини Переглядів: 23.01.2018, 16:49

23.01.2018 Укрзалізниця спільно з ЕБРР і британським інститутом CIPS розпочинає проект удосконалення системи закупівель для міжнародної сертифікації

ПАТ «Укрзалізниця» в партнерстві з ЕБРР, який залучив Дипломований інститут постачання та управління поставками (CIPS) з Великобританії, розпочинає амбітний проект порівняльного аналізу і корпоративної сертифікації закупівель та управління поставками в компанії. Представники ЕБРР та CIPS 23 січня ознайомили менеджмент товариства з міжнародними стандартами, яким має відповідати ПАТ «Укрзалізниця» для сертифікації закупівель та постачання.

 Як зазначили міжнародні партнери, для сертифікації закупівель та постачання ПАТ «Укрзалізниця» необхідно принаймні півроку при чіткому дотриманні графіка. Отримання Укрзалізницею міжнародної сертифікації закупівель та управління поставками є однією з умов надання кредитного фінансування ЄБРР у розмірі до 150 мільйонів євро на придбання вантажних напіввагонів загального призначення.

«Реформуємо один з найпроблемніших напрямків-систему закупівель. 2019-й має бути підготовлений вже за міжнародними стандартами у цій сфері», – зазначив в.о. голови правління товариства Євген Кравцов у Twitter.

CIPS проведе комплексний аналіз процедур закупівель та управління поставками, практик та системи ефективності персоналу компанії, відповідності системи закупівель загальній бізнес-стратегії компанії, управління ризиками, застосування методологій – загалом будуть охоплені понад 60 елементів, що стосуються 5 різних сфер. Міжнародні партнери визначать дієві кроки для підвищення ефективності закупівель та управління поставками на основі міжнародної визнаної практики.

«Підвищення ефективності закупівель та отримання міжнародного сертифікату –  це у 2018 році пріоритетний проект для Укрзалізниці, до реалізації якого будуть залучені фахівці багатьох напрямків товариства. Аудит та консультації найбільшої у світі професійної організації в сфері закупівель та управління поставками CIPS дозволять покращити внутрішню ефективність, мінімізувати ризики, підвищити прозорість, завоювати більшу довіру партнерів, впровадити стандарти кращих міжнародних практик. Укрзалізниця прагне стати першою держкомпанією з міжнародною сертифікацією постачання та управління поставками», – зазначив Євген Кравцов. За його словами, компанія готова до того, що потрібні будуть зміни в процесах, політиках та кадрах для відповідності стандартам.

«Міжнародний сертифікат, який за результатами розраховує отримати Укрзалізниця, засвідчить, що в компанії правильно налагоджена система закупівель. Наша мета – удосконалити структуру та процеси в середині компанії», – підкреслив старший радник департаменту політики в сфері закупівель ЄБРР Річард Гаргрейв.

Як зазначив керівник управління з розвитку міжнародного бізнесу CIPS Вілл Бітті, долучитися до багатьох компаній у світі, що вже мають сертифікат від королівського інституту, таких як найбільш відомі суспільству Google і Мicrosoft – це почесно і сприяє покращенню репутації компанії та співпраці з клієнтами.  

 Довідка

CIPS-Chartered Institute of Procurement and Supply є основним органом у світі з акредитації та сертифікації практикуючих працівників у сфері закупівель та функцій організації постачання та управління поставками в установах/організаціях. Корпоративна сертифікація CIPS — Первинне визнання надасть додаткову можливість ПАТ «Укрзалізниця» в досягненні її довгострокових стратегічних планів, сприятиме раціональному використанню ресурсів та розвитку конкуренції.

Ефективні процедури постачання та управління поставками дозволять впровадити світові стандарти; запровадити надійний, етичний підхід до закупівель та управління поставками, що включатиме принципи боротьби з шахрайством та корупцією; зробити процес планування та закупівель більш ефективним та економічним, у тому числі через оновлення політик та підвищення кваліфікації задіяного персоналу; підвищити контроль над процесами планування, закупівлі та управління поставками.