Air India поділять на чотири частини перед продажем

Залізничні новини Переглядів: 23.01.2018, 18:03

Індійські власті прийняли рішення розділити Air India на чотири компанії та запропонувати покупцям 51%-ву частку в кожній з них. Такий захід стане частиною плану , пише ЦТС, посилаючись на ato.ru.
Очікується, що подібний крок зробить пропозицію більш цікавим для потенційних інвесторів, заявив міністр цивільної авіації Індії Джайянт Сінха в інтерв’ю телеканалу BloombergQuint.
За словами чиновника, основа авіаційного бізнесу — сама Air India і її дочірній лоукостер Air India Express — будуть пропонуватися як єдина структура. Окремо на продаж виставлять регіонального перевізника Alliance Air, оператора Тоір Air India Engineering Services наземного обслуговування та провайдера Air India Air Transport Services.
Індійські власті мають намір оголосити збір попередніх заявок в перший тиждень лютого. «Зацікавлені сторони протягом 60 днів зможуть подати заявки, ми складемо шорт-лист, потім вони зможуть подати формалізоване пропозицію», — додав Сінха. Процес оцінки пропозицій займе від півроку до восьми місяців, діяльність відповідних компаній буде передана переможцям до кінця року.
При цьому міністр відмовився називати потенційних покупців бізнесу Air India, але зазначив, що управління компанією залишиться в руках місцевих інвесторів.
Повідомляється, що двома тижнями раніше індійський уряд змінив правила входження іноземних інвесторів в капітал компанії, дозволивши іноземним авіакомпаніям придбати до 49% перевізника Air India. За словами чиновника, уряд прийняв рішення залишити більшу частину непрофільних боргів на балансі авіаперевізника, в той час як запозичення, пов’язані з основним видом діяльності, залишаться на балансі приватизованих компаній.
За даними FlightGlobal, на сьогодні зацікавленість в покупці бізнесу міжнародних перевезень Air India, а також компанії Air India Express висловив індійський низкотарифный авіаперевізник IndiGo. Також повідомлялося про інтерес з боку авіакомпанії Vistara. Air India Air Transport Services можуть придбати місцеві Livewel Aviation або Bird Group.
Нагадаємо, раніше ЦТС повідомляв, що індійський національний перевізник оцінює в розмірі 80-100 млн рупій або 1,25-1,55 млн доларів щорічно.