Іспанія: відкрито рух по високошвидкісному ділянці Валенсія — Кастельон

Залізничні новини Переглядів: 24.01.2018, 10:35

Запуск в комерційну експлуатацію високошвидкісного ділянки здвоєною колії довжиною 72 км Валенсія — Кастельон, що є частиною європейського коридору Mediterranean, відбувся 23 січня 2018 р.

Інфраструктурна компанія Adif інвестувала 178 млн євро на перший етап робіт по проекту загальною вартістю 355 млн євро. Реконструкція ділянки колії 1668 мм Валенсія — Кастельон передбачала укладання додаткового рейки для колії 1435 мм та підготовку до високошвидкісного руху. Виконані роботи включали укладання 160 км нових рейок, заміну понад 160 тис. шпал, монтаж 72 стрілочних переводів, а також модернізацію систем електрифікації та сигналізації, включаючи впровадження нових або розширення існуючих систем централізації, монтаж 290 лічильників осей і 198 шляхових приемоответчиков національної системи АЛС ASFA. В результаті високошвидкісні поїзда колії 1435 мм тепер зможуть слідувати до Кастельона. Співфінансування проекту здійснюється з фонду Європейського союзу Connecting Europe Facility (CEF).

Завершення першого етапу дало можливість національної компанії-оператору RENFE скоротити час у дорозі з Мадрида до Кастельона на 37 хв до 2 год 32 хв. На цьому маршруті RENFE задіює щодня по дві пари високошвидкісних поїздів AVE і міжміських Intercity колії 1435 мм на додаток до швидкісних поїздів Alvia з розсувними колісними парами, які щодня курсують междут Кастельоном, Мадридом і Хихоном.

У перші два тижні після відкриття реконструйованої ділянки RENFE пропонує пасажирам пільговий тариф на проїзд між Мадридом і Кастельоном — 25 євро в кожному напрямку. Пільговий тариф дійсний для поїздок, виконуваних до 11 березня 2018 р. (фото: Adif).