«Укрзалізниці» заборонили вимагати поставки палива від структури «Трейд Коммодити»

Залізничні новини Переглядів: 24.01.2018, 10:44

Госпсуд Дніпропетровської області 16 січня заборонив «Укрзалізниці» вчиняти дії по підписанню договору про купівлю 10 тис. тонн дизпалива з компанією «Серпень Пром» (входить в орбіту групи «Трейд Коммодити»). Заборону накладено ухвалою суду від 16 січня, передає enkorr.
Ця компанія перемогла на тендері 28 грудня 2017 року з ціною 26 090 грн/т.
Позов до суду подала створена минулого літа дніпровська компанія «Утиль Оіл». Вона обґрунтувала свої вимоги тим, що істотне зменшення «Серпень Промом» суми тендерної пропозиції при відсутності на те об’єктивних підстав «може свідчити про відсутність у нього наміру виконувати договір за такою ціною».
Як вказує enkorr, з 28 грудня по 23 січня середні ринкові ціни дизпалива за даними «Консалтингової групи А-95» збільшилися на 8% — з 27 010 грн/т до 29 100 грн/т. З-за девальвації та зростання нафтових котирувань можливе їх подальше зростання. Саме із-за істотного зростання цін з моменту проведення аукціону рішення суду за позовом «Утиль Оила» вигідно в першу чергу постачальника — компанії «Август Пром». Встановити зв’язок між даними компаніями enkorr не вдалося.
Інші чотири учасника, які перемогли в лотах на поставку 10 тис. тонн (тендер було оголошено 21 листопада 2017 на 50 тис. тонн), вже підписали договори з «Укрзалізницею», незважаючи на зростання ринкових цін на дизпалива.