Аеропорт Ужгород в 2017 році обслужив всього 182 пасажира

Залізничні новини Переглядів: 24.01.2018, 15:44

Ужгородський аеропорт в 2017 році обслужив 182 пасажира, що в 7,7 разів менше, ніж в 2016 році. Таким чином аеропорт вже четвертий рік поспіль втрачає пасажирів, а в минулому році досяг історичного мінімуму, передає ЦТС.
Низькі показники роботи аеропорту Ужгород обумовлені відсутністю регулярних рейсів, які припинилися ще у червні 2016 року. Тоді ж закінчився термін дії українсько-словацької міжурядової угоди про передачу відповідальності за забезпечення обслуговування повітряного руху та експлуатацію аеропорту Ужгород. Необхідність узгодження зі Словаччиною обумовлена тим, що аеропорт Ужгород знаходиться в безпосередній близькості від кордону зі Словаччиною, фактично злітно-посадкова смуга впирається в межу. При посадці чи зльоту літаки змушені перетинати повітряний простір Словаччини.
Зараз Україна проводить перегоры зі Словаччиною з цього питання. У 2017 році Державіаслужба провела консультації з Європейським агентством з безпеки польотів (EASA) про сертифікації «Украероруху» за європейськими стандартами. На даний момент питання не вирішене, що не дозволяє аеропорту приймати регулярні рейси. Зараз аеронавігація в районі аеропорту Ужгород виконується .
Відзначимо, що в 2017 році влада Ужгорода та Закарпаття намагалися . Наприкінці березня голова Закарпатської обласної ради Михайло Ривис і губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль їздили в Дебрецен (Угорщина), де провели переговори з угорською авіакомпанією Wizz Air. Про результати цих переговорів нічого невідомо. По всій видимості, сторонам не вдалося прийти до конкретного вирішення.
Нагадаємо, що рекордним для аеропорту Ужгород був 2012 рік, коли пасажиропотік склав 14,7 тис. осіб. Згодом показники аеропорту постійно знижувалися: в 2014 році впали до 12 тис. пасажирів, у 2015 році — до 5 тис. пасажирів, у 2016 році — до 1,4 тис. пасажирів.