Творець Angry Birds назвав дату, коли буде запущений тунель між Таллінном та Гельсінкі

Залізничні новини Переглядів: 24.01.2018, 18:53

Фінський бізнесмен Петер Вестербака, автор гри Angry Birds, днями представив в естонській столиці план будівництва тунелю між Таллінном і . Почати буріння він планує вже в цьому році, передає РЖД-Партнер.
Відстань між Фінляндією і Естонією складає всього 85 кілометрів, але дістатися з однієї балтійської столиці до іншої можна лише з моря. Час у дорозі займає більше 2 годин.
Ідея про тунелі прийшла Вестербаке в 2016 році, коли він вечеряв з друзями в Таллінні. «Я ніколи не займався будівництвом тунелів раніше. У мене немає досвіду зведення інфраструктури, але мені просто цікаво: наскільки це складно?», — говорить бізнесмен і зазначає, що тунель для нього ще й символ демократії, остання надія вільного світу в той час, як багато країн зводять стіни.
Вестербака по суті йде по стопах американського бізнесмена Ілона Маска, який теж зараз захоплений прокладкою тунелів. Обидва впевнені, що постоять свої транспортні магістралі швидше, ніж це зробить держава. Дійсно, Естонія і Фінляндія планують зведення тунелю і намічають його відкриття на 2040 рік. Вестербака запевняє, що його проект буде завершений 24 грудня 2024 року.
Тунель буде називатися FinEst, попередня вартість проекту становить 15 млрд доларів. Вже зібраний консорціум з чотирьох членів, представників інжинірингових компаній, є інвестори та додаткова підтримка. За FinEst дістатися від аеропорту Хельсінкі до Таллінна можна буде всього за 20 хвилин. За словами бізнесмена, проект окупиться за 37 років в основному за рахунок продажу квитків.
Читайте також