У міськраді Києва ініціювали процес перейменування аеропорту Жуляни

Залізничні новини Переглядів: 25.01.2018, 09:42

Депутати Київської міськради 24 січня на засіданні постійної комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики погодили проект рішення про перейменування аеропорту Київ (Жуляни) в аеропорт імені Ігоря Сікорського.
Про це, посилаючись на avianews.com, повідомляє ЦТС.
«Колектив аеропорту Київ підтримав ініціативу про перейменування. Питання протягом двох місяців обговорювалося на сайті виконавчого органу, та альтернативних пропозицій щодо інших назв або зауважень не надійшло. Прийняття такого рішення сприятиме вшануванню пам’яті видатного авіаконструктора Ігоря Сікорського», — зазначила голова комісії з питань культури Вікторія Муха.
Для винесення питання перейменування на голосування проект рішення ще має розглянути постійна комісія Київської міськради з питань самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків.
Як відомо, у 2016 році провело Мінінфраструктури голосування по вибору нового імені для аеропорту Бориспіль. Користувачам мережі пропонувалося вибрати один з п’яти варіантів, запропонованих депутатами Верховної Ради, або ж висловитися проти. В результаті голосування переміг варіант про присвоєння аеропорту Бориспіль імені Івана Мазепи. На другому місці виявився Ігор Сікорський, на третьому — Каземір Малевич. Проте головний столичний аеропорт так і не отримав нове ім’я, оскільки проти цього висловився колектив підприємства, який побажав зберегти старе найменування.
Нагадаємо, раніше влада Македонії заявили, що розглядають можливість — Скопьевского аеропорту «Олександр Великий», щоб уникнути конфлікту з Грецією. А раніше Влада Португалії вирішили присвоїти аеропорту на острові Мадейра неподалік від міста Фуншал ім’я знаменитого уродженця острова, нападника «Реала» і збірної країни .