Клайпедський контейнерний термінал здасть крани на металобрухт

Залізничні новини Переглядів: 25.01.2018, 10:30

Klaipėdos konteinerių terminalas (Клайпедський контейнерний термінал, ККТ) планує інвестувати в розвиток та модернізацію потужностей близько 30 млн євро, повідомляє The Baltic Course.
Період, на який розраховані такі інвестиції, видання не називає, проте зазначає, що вже почалася реконструкція. У старій частині ККТ біля причалів 127-128 сформовані майданчики закритих складів і нові складські майданчики, придбано деяка техніка.
ККТ має намір придбати нові портальні або мобільні крани, а старі, що використовувалися десятиліттями, здати на металобрухт. Нові крани, поставка яких очікується в травні, дозволять прискорити навантаження, збільшити висоту штабелів і ефективніше використовувати площі.
Велика частина генеральних вантажів вантажиться у 127-128 причалів. Нові причали обіцяють побудувати через рік. Глибина у них буде 14 метрів. Досі там можна було приймати невеликі судна з осадкою 7,5-8,5 метрів. Крім того, заплановано будівництво нової залізничної гілки для завантаження контейнерів.
Дирекція Клайпедського державного морського порту, що відповідає за розвиток інфраструктури, обіцяла, що в Дров’яної бухті, де знаходиться ККТ, глибина 14 метрів може бути досягнута у 2020 році.
У 2017 році ККТ занурив 300 тис. TEU (62% всіх контейнерів в Клайпедському порту), що на 15% більше, ніж у попередньому році. Небагато залишилось, щоб досягти докризового рекорду 2008 року — 302 тис. TEU. У жовтні 2017 року компанії вдалося встановити свій абсолютний місячний рекорд навантаження — 31,5 тис. TEU, і абсолютний рекорд за вагою — 4,06 млн тонн.
ККТ — одне з найбільш інтенсивно використовуваних місць вантаження в Клайпедському порту. Він був розрахований на 150 тис. TEU на рік, але з розширенням території на 9 га в минулому році обробив вдвічі більше. За словами керівника терміналу Вайдотаса Шилейки, можна було б вантажити і 450 тис. TEU, але потрібна велика глибина. Після додаткових інвестицій потужність можна буде збільшити до 600 тис. TEU.
Рівень контейнеризації в Клайпедському порту порівняно невисокий — 12-15%. Але щороку в контейнери вантажаться все нові вантажі — добрива, зерно, колоди, оброблена деревина. При рівні контейнеризації, як у Гамбурзькому порту — 70% — порту не вистачить і повністю завантажених двох нинішніх терміналів.