УЗ заощадить 1,3 млрд грн в 2018 році завдяки істотному зниженню податку за користування землею

Залізничні новини Переглядів: 25.01.2018, 12:09

Верховна Рада встановила для на поточний рік єдину ставку податку за користування земельними ділянками на рівні 0,25%. Це дозволить компанії заощадити 1,3 млрд гривень, повідомляє медіацентр УЗ «Магістраль».
Крім того, завдяки скасування акцизу на дизпаливо для локомотивів і вездеходной техніки УЗ зможе заощадити в цьому році ще 1,1 млрд гривень.
«По земельній ренті суспільству фактично повернули пільгову податкову ставку на користування земділянками. Вона була втрачена після того, як у 2015 році податок на землю став одним з основних джерел наповнення міських і селищних бюджетів, а місцеві депутати отримали право визначати його розмір. Тому ставки для УЗ фактично виросли в 250 разів — до 3% від нормативної грошової оцінки на земельні ділянки в межах населених пунктів і до 5% — за межами населених пунктів у разі відсутності нормативної грошової оцінки», — повідомляє медіацентр.
За словами директора УЗ з економіки та фінансів Андрія Рязанцева, муніципальні влади непередбачувано змінювали розмір земельної ренти, тому щомісяця зростали відрахування компанії на сплату податку в місцеві бюджети. В середньому по Україні ставка земельного податку для УЗ коливалася в межах 1,25-1,3% від оціночної вартості ділянки.
В користуванні УЗ знаходиться більше 230 тис. га землі, 80% — під об’єктами залізничної інфраструктури. У 2015 році УЗ сплатила 350 млн гривень податків за користування земділянками, а в 2017-му — вже 1,6 млрд гривень. За словами Рязанцева, якби депутати не підтримали пропозицію УЗ щодо повернення пільгового оподаткування, то в поточному році УЗ довелося б сплатити близько 3 млрд гривень за користування землею, а так вона заплатить близько 300 млн гривень.
Рязанцев також зазначив, що скасування акцизу на дизпаливо для локомотивів і всюдиходів є справедливою для УЗ, так як її рейкова техніка не їздить по дорогах і таким чином УЗ не повинна робити відрахування в Дорожній фонд, з якого фінансується ремонт доріг.