Нова машина компанії Plasser & Theurer пройшла випробування в кліматичній камері

Залізничні новини Переглядів: 25.01.2018, 15:51

Створена компанією Plasser & Theurer машина для обслуговування і ремонту повітряної контактної мережі HTW 100 E3 пройшла випробування в кліматичній камері дослідного центру Rail Tec Arsenal у Відні.

Машина оснащена комплектом інноваційних акумуляторних батарей, що забезпечують функціонування її обладнання на місці виконання робіт без шуму та шкідливих викидів в атмосферу, що особливо важливо в межах міста або в тунелі. Заряд батарей достатній для роботи машини протягом двох змін тривалістю по 6 ч.

Для батарей має важливе значення температура навколишнього середовища. Система управління температурним режимом розроблена за участю австрійської компанії Kreisel Electric. Батареї гарантовано виробляють енергію при температурі від -20 до +40 °C. Оптимальним вважається діапазон від +25 до +35 °C. Дев’ять встановлених на машині батарей забезпечені більш ніж 200 датчиками, постійно контролюють рівень температури. Система управління дозволяє підтримувати допустиму температуру за рахунок підігріву або охолодження батарей, завдяки чому зовнішні умови чинять лише незначний вплив на роботу машини. Якщо машина перебуває на стоянці при температурі повітря -20 °C, на наступний день перед початком роботи батареї підігрівають з використанням теплового насоса.

В ході випробувань В кліматичній камері моделювалися граничні температури і перевірялися різні функції машини, включаючи обігрів лобового скла і роботу дверей кабіни. За допомогою датчиків фіксувалися будь-які, в тому числі незначні, зміни температури і вологості. Дані вимірювань оброблялися за допомогою комп’ютера і відобразити графічно.

Випробування в кліматичній камері дозволяють досліджувати вплив параметрів стану навколишнього середовища в умовах, близьких до реальних. Можна моделювати різні температури повітря і різні види атмосферних опадів. Шляхом зміни швидкості повітряного потоку моделюється швидкість руху. Випробування дозволяють встановити, наприклад, скільки часу потрібно на підігрів за допомогою дизеля при температурі -30 °C і яка потужність необхідна для того, щоб окремі компоненти були повністю працездатні.

На машину при підготовці до випробувань встановили більш ніж 20 датчиків. Випробування показали, що створена Plasser & Theurer машина здатна успішно працювати навіть в умовах, які в реальності малоймовірні (фото: Plasser & Theurer).