УЗ планує закупити 60 тис. т дизпалива «за формулою» і ще 50 тис. т — «по старинці»

Залізничні новини Переглядів: 25.01.2018, 17:01

Укрзалізниця має намір придбати 110 тис. т дизельного палива. Відповідні аукціони призначені на 30 січня, повідомляє ЦТС.
«Передбачено проведення трьох процедур по 20 тис. т кожна із застосуванням формульного зміни ціни з урахуванням показників Platts. Також передбачено проведення п’яти звичайних процедур по 10 тис. т кожна. Очікувана вартість дизеля по всіх тендерах становить 29,640 грн за т», — відзначають в УЗ.
За словами в. о. голови правління «Укрзалізниці» Євгена Кравцова, закупівля дизпалива «по формулі» — позитивний сигнал для всіх постачальників, адже компанія є найбільшим споживачем дизельного палива в країні. Кравцов сподівається, що нові умови залучать до співпраці з УЗ міжнародних трейдерів.
«Ми підвищили вимоги не тільки до себе, але і до нафтотрейдерам: будемо наполягати на гарантовані поставки згідно з договорами, це один з ключових моментів для безперебійної роботи залізниці», — заявив він.
У ПАТ відзначили, що поступово переходять на формульне ціноутворення при закупівлі пального — ціна буде залежати від коливання котирувань Platts та курс валюти (оскільки фактично все паливо на ринку імпортного походження), ціна за контрактом може збільшуватися або зменшуватися при кожній рознарядки на відвантаження чергової партії дизельного палива за формулою із застосуванням показників Platts.
Platts — міжнародна глобальна уніфікована система інформаційного моніторингу за динамікою ринку і ціноутворенням в галузі видобувної та паливно-енергетичної промисловості. Її показники — індекси, офіційно визначені світовим інформаційним агентством Platts і є базою для використання суб’єктами господарської діяльності.
Раніше стало відомо, що для отримання 150-мільйонного кредиту ЄБРР.
Також у фінплані акціонерного товариства йдеться про в сумі 18,7 млрд грн, з яких 2 млрд грн складуть внутрішні облігації.