УЗ може зробити платним Wi-Fi в поїздах «Інтерсіті+» і на вокзалах

Залізничні новини Переглядів: 26.01.2018, 10:03

Wi-Fi в поїздах «Інтерсіті+» і на вокзалах може стати платним, повідомив в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» в. о. голови правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов, пише ЦТС.
«Wi-Fi на сьогодні забезпечені поїзди категорії «Інтерсіті+». Ми продовжуємо роботу, пов’язану з поліпшенням якості сигналу і з якістю пропускної здатності трафіку. Тут є один принциповий момент, на який ми всі не наважимося. Ви знаєте, що на сьогодні це безкоштовна послуга. У той же час у більшості країн Європи, де в поїздах надається послуга Wi-Fi, вона платна», — сказав він.
За словами Кравцова, УЗ розглядає кілька шляхів вирішення цієї проблеми. «Перший — це залишити послугу безкоштовної і покращувати її якість в нинішньому стані, другий — зробити її платною для пасажирів», — зазначив він.
Відповідаючи на питання, чи потрібен буде пасажирам ключ до Wi-Fi, керівник ПАТ зазначив, що можливі різні підходи — ключ, пароль, QR-коди. Можливий також захід банківською карткою, або використання реклами. «Такий рекламний підхід дозволяє окупити витрати на розширення мережі. Приклади цього вже є — в аеропортах. І ми плануємо реалізацію такої концепції, на залізничних вокзалах. Отримуючи півгодинної, часовий або десятихвилинний доступ до мережі, пасажир отримує рекламний контент, який оплачує рекламодавець», — пояснив Кравцов.
На питання, який з варіантів буде обраний і коли він буде затверджений, керівник «Укрзалізниці» наголосив, що це залежить від переговорів з підрядниками і від економічних умов, оскільки компанія хоче реалізувати цей проект без додаткових витрат для себе.