Пробка з 33 тис. порожніх вагонів блокує залізницю в Росії

Залізничні новини Переглядів: 26.01.2018, 14:36

Ілюстративне фото

На залізниці в російському Кузбасі утворився величезний затор із 32-33 тис. порожніх вагонів (150 товарних складів). Про це повідомляє Коммерсантъ.

При цьому кількість «покинутих» вагонів продовжує збільшуватися. Через затори не можуть розвантажувати вантажі далекосхідні порти. За оцінкою учасників ринку, розбирати пробку доведеться не менше місяця.

Блокування вагонів викликала ланцюгову реакцію по всіх залізницях: на мережі коштує вже до 50 тис. піввагонів (10% парку).

В оцінці постраждалих операторів співрозмовники газети розходяться: один розповідає, що стоять 6,6 тис. вагонів Федеральної вантажної компанії (ФГК, входить в РЖД), 5,5 тис. вагонів Першої вантажної компанії (ПГК) Володимира Лісіна, 4,5 тис. вагонів «УВЗ-Логістик», 4 тис. вагонів «Новотранса» та інші. У ПВК запевняють, що у неї стоять лише 2,7 тис. вагонів, у «Новотрансе» говорять про 2-2,5 тис.

Причиною затору стали відразу кілька факторів, серед яких не тільки негативні — погана погода, низькі температури, довгі свята, — але і позитивні, наприклад, гарна популярность вугілля, пише видання.

Джерела зазначають, що ситуація не нова: вона повторюється останні 20 років. Щоб уникнути заторів, керівництво залізниць зміщало час навантаження з грудня на січень і навпаки — в залежності від обсягів видобутку. Однак у цьому році вирішенню ситуації завадила погода.