В Швейцарії зібрали перші 100 млн франків на автоматичне підземне вантажне метро (відео)

Залізничні новини Переглядів: 26.01.2018, 14:38

Так виглядатимуть вагони

Існує проект створення підземного автоматичного вантажного метро Cargo Sous Terrain, його учасники вже зібрали 100 млн швейцарських франків, повідомляє swissinfo.ch.

У пул інвесторів входять китайський холдинг Dagong Global Investment, французька компанія Medidiam, швейцарські мережі супермаркетів Migros, Coop і Manor, банки Credit Suisse і «Кантональний банк Цюріха», телекомунікаційний концерн Swisscom, поштовий оператор Die Post, національна залізнична корпорація SBB і страхова компанія Mobiliar.

Перший тунель довжиною 67 кілометрів з’єднає міста Херкинген/Нидербипп з містами Сур, Spreitenbach і Цюріх. Скрізь у цих населених пунктах розташовані великі логістичні центри.

Швейцарський уряд підготує спеціальний закон для реалізації проекту. Інвестори сподіваються, що він буде прийнятий в 2019 році.

Фаза планування триватиме до 2023 року, за нею послідує проходка трехпутного тунелю, який можна буде ввести в експлуатацію до 2030 року. В ідеалі підземні вантажні тунелі з’єднають Женеви з Санкт-Галленом, а Базель з Люцерном і Туном — але це вже приблизно до 2045 року.

Загальна вартість проекту складе 33 мільярди франків, причому це будуть тільки приватні гроші.

Раніше , що перевезення вантажів в цьому метро буде здійснюватися на базі технології електромагнітного підвісу, середня швидкість поїздів становитиме приблизно 30 км/ч.