АМПУ отримала статус спостерігача Європейської організації морських портів

Залізничні новини Переглядів: 26.01.2018, 17:00

Адміністрація морських портів України отримала статус спостерігача Європейської організації морських портів (European Sea Ports Organization — ESPO).

Таке рішення було прийнято Виконавчим комітетом ESPO 17 січня 2018 року в Брюсселі, повідомляє ЦТС з посиланням на сайт відомства.

Офіційне представлення АМПУ членам і спостерігачам ESPO відбудеться в ході Генеральної Асамблеї 30 травня у Роттердамі.

«Входження в АМПУ ESPO — важливий крок інтеграції України в міжнародну транспортну інфраструктуру. Україна тепер офіційно — частина європейського портового співтовариства. Крім того, членство в ESPO дозволить нам перейняти кращі європейські практики організації роботи портів. Це також важливий крок з точки зору реалізації дорожньої карти щодо імплементації нормативних документів ЄС у сфері морського транспорту, затвердженої Кабінетом Міністрів України», — цитують в АМПУ слова керівника Райвиса Вецкаганса.

Існує два види членства у складі ESPO: повне членство і членство в якості спостерігача. Оскільки Україна не є країною-членом ЄС, АМПУ має можливість приєднатися до ESPO виключно як спостерігач.

Таким чином, Адміністрація морпортів України отримує право делегувати одного свого представника на засідання Генасамблеї ESPO, відвідувати і брати участь у роботі всіх технічних комітетів, мати доступ до внутрішньої бази даних ESPO з останньою інформацією про політику ЄС у сфері інвестицій і грантів, а також можливість для індивідуальних запитів інформації через генерального секретаря організації.

Європейська організація морських портів існує з 1993 року і об’єднує портові адміністрації країн Європейського Союзу. На сьогодні її членами є портові адміністрації та національні портові асоціації 24 країн-членів Європейського Союзу. Крім того, ESPO відкрита для членів-спостерігачів з країн, що є сусідами ЄС. Зокрема, статус спостерігача в ній мають Ізраїль і Ісландія.

Нагадаємо, 17 січня уряд прийняв . Вона запрацює з 1 серпня 2018 року і буде виконувати , передбачених раніше постановою Кабміну від 6 вересня 2017 року №1095 «Про утворення Державної служби морського та річкового транспорту України».