Гельсінкі відмовляється від 40 трамваїв Bombardier, які підійшли б Львову, Вінниці або Житомиру

Залізничні новини Переглядів: 27.01.2018, 15:30

Адміністрація міського транспорту Гельсінкі (HKL) і компанія Bombardier Transportation прийшли до угоди, згідно з яким до кінця 2018 року в столиці Фінляндії виведуть з експлуатації 40 трамваїв моделі Bombardier Variotram.

Причиною такого рішення стало те, що профілі коліс вагонів Variotram не цілком підійшли для роботи на місцевій трамвайної мережі з метровою шириною колії, передає ЦТС з посиланням на Мetro Report.

Variotram поставлялися в Гельсінкі у 1998-2003 рр., спочатку німецько-шведсько-швейцарським концерном Adtranz, а пізніше Bombardier Transportation, купила в 2001 році більшу частину Adtranz.

У ході експлуатації трамваїв були виявлені проблеми з візками, які Bombardier Transportation намагався усунути в 2006-2077 рр., оскільки за контрактом відповідає за обслуговування протягом 35 років. Але в підсумку стало ясно, що повністю поєднати вагони Variotram з трамвайною мережею Гельсінкі не вдасться.

Тому було прийнято рішення спільними зусиллями HKL і Bombardier знайти місто, під інфраструктуру якого більше підійдуть дані трамваї. Оскільки потенційний ресурс вагонів далеко не вичерпаний, і вони розраховані ще на довгі роки роботи.

З цією метою два трамвая в липні минулого року були відправлені до Німеччини для тестування на міжміській лінії Людвігсхафен-Мангейм-Гейдельберг, де прокладені шляхи з такою ж, як і в столиці Фінляндії, шириною колії — 1000 мм.

Зазначимо, що в Україні також є міста, де використовується колія стандарту 1000 мм — це Львів, Житомир і Вінниця. Трамвайні колії з метрової колією крім цього прокладені в Євпаторії на території АР Крим, анексованої РФ.

Як відомо, Вінниця вже не перший рік співпрацює з муніципальної транспортної компанією VBZ з швейцарського Цюріха, яка передала в українське місто вже більше ста старих вагонів. Починаючи з 2021 року можлива поставка старих вагонів з Цюріха до Вінниці.