Затверджено наказ МІУ про нові правила плавання в Бузько-Дніпровсько-лиманському каналі

Залізничні новини Переглядів: 27.01.2018, 15:59

Міністерство юстиції України зареєструвало 18 січня під номером 76/31528 наказ Міністерства інфраструктури України №2 від , яким вносяться деякі зміни в Правила плавання та лоцманського проведення суден у північно-західній частині Чорного моря, Бузько-Дніпровсько-лиманському (БДЛК) і Херсонському морському каналах.

Про це, як інформує ЦТС, повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови Державної служби морського і річкового транспорту (Морський адміністрації) Дмитро Петренко.

Зміни спрямовані на збільшення максимальних габаритів суден, які можуть рухатися по каналах. Д. Петренко, зокрема, заявив про збільшення максимальної довжини судів для БДЛК і Херсонського морського каналу з 215 до 230 метрів; збільшення габаритів суден, що підлягають обов’язковому буксирному супроводу; дозволі на рух танкерів в темний час доби; дозвіл на забровковое плавання на 13-му коліні для суден з осадкою до 4,0 метрів.

Заступник голови транспортного комітету ВРУ Борис Козир у коментарі ЦТС позитивно оцінив цей крок. За його словами, «зміни у Правилах в бік спрощення проходження великотоннажними суднами БДЛК, збільшення габаритів таких судів має позитивно позначитися на роботі портів і морських терміналів Бузько-Дніпровського регіону і на динаміці їхнього вантажообігу».

Також нардеп нагадав, що ще в 2015 році на виїзному засіданні парламентського комітету з питань транспорту, яке відбулося в Миколаєві, ініціював питання організації двостороннього та цілодобового руху суден по БДЛК.

Як писав ЦТС, в 2016 році АМПУ звернутися до Мінінфраструктури «Укртрансбезпеке» з пропозицією спростити плавання і лоцманське проведення суден у північно-західній частині Чорного моря, Бузько-Дніпровсько-лиманському (БДЛК) і Херсонському морському каналах (ХМК). Зокрема, АМПУ запропонувала: дозволити плавання по БДЛК суден довжиною до 230 метрів (зараз — 215 метрів); дозволити плавання великотоннажних суден (крім контейнеровозів), які мають довжину до 230 метрів по БДЛК, і 200 метрів по ХМК в темний час доби (зараз — 200 метрів по БДЛК і 187 метрів по ХМК); дозволити плавання по БДЛК великовантажних автомобілів, що мають довжину більше 200 метрів з буксирним забезпеченням (зараз — 187 метрів); дозволити використовувати зону за червоною бровкою на тринадцятому коліні БДЛК і 1-му коліні каналу акваторії порту Миколаїв для плавання суден з осадкою до 4,0 метрів в обох напрямках у смузі 200 метрів від червоної брівки каналу.