В нових літаках British Airways не будуть відкидатися спинки крісел

Залізничні новини Переглядів: 28.01.2018, 10:15

British Airways в поточному році почне отримувати середньомагістральні літаки А320пео і A321neo, в яких спинки крісел є фіксованими і не відкидаються.

В авіакомпанії уточнили, що сидіння будуть трохи нахилені без можливості регулювати кут нахилу, пише Avianews.com з посиланням на Traveller.

Зазначається, що подібний крок British Airways демонструє дрейф авіакомпанії в бік лоу-кост авіакомпаній, конкуренція з якими значно посилилася в останні роки. У результаті британський авіаперевізник ввів спеціальні тарифи без багажу, а також відмовився від надання безкоштовного харчування в економ-класі на європейських рейсах.

Відмова від регулювання сидінь дозволяє авіакомпаніям знизити витрати на технічне обслуговування — через використання функції нахилу крісла частіше ламаються і вимагають ремонту. Крім того, подібні сидіння легше звичайних, що дозволяє знизити вагу літака і, як результат, витрати на паливо.

У Європі використання крісел без можливості регулювання кута нахилу практикують лоукостери Ryanair, easyJet, Wizz Air.

Проведений в 2013 році опитування пошуковика Skyscanner показав, що 91% пасажирів вважають, що при польотах на короткі відстані слід заборонити відкидати крісло в літаку зовсім або ввести певний час, коли це заборонено.

В той час, як одні авіакомпанії рухаються в бік здешевлення посадочних місць, інші розвивають luxury-сегмент. Наприклад, Singapore Airlines недавно представила для літаків Airbus А 380. У них буде повноцінне ліжко, яку можна скласти, шкіряне крісло, 32-дюймовий телевізор і ємності для зберігання речей.

Що робити з авиакреслами після завершення їх експлуатації, придумали у Франції. Минулого літа авіакомпанія .