У Латвії деталі для локомотивів друкують на 3D-принтері

Залізничні новини Переглядів: 29.01.2018, 09:05

Компанія Baltic3D.eu виготовляє 3D-деталі для потреб Латвійської залізниці (LDZ). Співпраця розпочато в минулому році з LDZ Ritošā sastāva serviss (RSS, дочірня компанія LDZ).

Як повідомили в LDZ, вже виготовлені за допомогою 3D-принтера 8 видів локомотивних деталей. LDz починає їх тестування на локомотивах, перевіряючи придатність, витривалість, міцність і інші параметри.

Лабораторія RSS почала пробувати свої сили в тривимірному друкуванні деталей в кінці 2016 року, коли набула випущений в Латвії 3D-принтер Pharaoh ED40, що дозволяє виготовляти деталі діаметром до 40 див.

В основному на тривимірному принтері створюють деталі, часто виходять з ладу, або ламаються, наприклад, рукоятку перемикання напряму руху локомотива, замок котушки АЛС, різні конектори та інші порівняно прості деталі.

Співпраця з Baltic3D.eu розпочато в серпні минулого року. Тоді Даугавпілський центр ремонту локомотивів запропонував виготовити 8 деталей, у тому числі вентилятор, захисний кожух привода щіток очищувача вітрового скла, лампу-індикатор, дифузор повітропроводу.

Початкові розрахунки свідчать, що суттєвий виграш у витратах при використанні 3D-принтера очікується, наприклад, при виробництві індикатора: використовувані досі лампи часто виходять з ладу і при цьому є нерозбірними, тому при перегорання діода доводиться замінювати лампу цілком. А її придбання обходиться в 90 євро. У той же час виготовлення лампи, придатної для тих же цілей, за допомогою тривимірного принтера може обійтися в п’ять разів дешевше — до 17 євро, причому ця технологія дозволяє заощадити і час, так як за добу можна виготовити 20 подібних ламп.

Настільки ж успішною виявилася роздруківка дифузора повітропроводу, який вже не випускається на заводах і є складним у виготовленні. На 3D-принтері цю деталь з металу можна зробити за 25 годин.

Деталі тестують в Даугавпилсском центрі ремонту локомотивів RSS.