Депутат розповів, що допоможе дати замовлення українським підприємствам судноремонтним

Залізничні новини Переглядів: 29.01.2018, 09:41

Народний депутат України, заступник голови комітету ВРУ з питань транспорту, Борис Козир в черговий раз висловився за ухвалення закону, що дозволяє допустити в Україну судна під іноземним прапором для здійснення каботажних перевезень. Це повинно дати поштовх для відродження не тільки вітчизняних верфей, але і стимулювати розвиток промисловості України в цілому.

«Прочитав на сайті ЦТС статтю про найбільшому судноремонтному заводі України — ИСРЗ. І хотів би звернути увагу на важливий момент. Менеджери підприємства говорять про те, що їм досить складно заманити іноземних клієнтів — Україна знаходиться в стороні від жвавого Середземномор’я, а близько двохсот турецьких верфей перехоплюють потенційних клієнтів ще в Мармуровому морі. Тому нашим судноремонтників доводиться сильно постаратися, щоб переконати судновласників зайти на ремонт до них, доводиться деколи демпінгувати», — зазначив нардеп у коментарі ЦТС.

За словами Б. Козиря, проблему потрібно і можна вирішувати, так як запуск судноремонтної галузі дасть імпульс і для інших галузей — металургії, машинобудування і т. д.

Він в черговий раз нагадав про законопроект №2712, який направлений на допуск на українські річки і для каботажних перевезень суден під іноземним прапором. Нардеп переконаний, що це дозволить, з одного боку, активізувати річкові перевезення — з’явиться додатковий флот, який іншим шляхом в Україну оперативно залучити (або побудувати) буде складно.

З іншого боку, це позитивно позначиться на судноремонтної галузі. «Адже, якщо зараз немає судів, то нічого і ремонтувати. Чим більше буде суден на річці, тим більше обслуговуючих підприємств буде відроджуватися і утворюватися, будуть створюватися нові робочі місця. І не доведеться викручуватися, щоб заманити на нашу верф ремонтуватися незговірливого заморського замовника», — вважає заступник голови транспортного комітету парламенту.