Основою цифрових залізниць Німеччини повинні стати системи ETCS та МПЦ

Залізничні новини Переглядів: 29.01.2018, 11:23

Р. Пофалла, що відповідає в правлінні залізниць Німеччини (DB) за інфраструктурний комплекс, представив 25 січня 2018 р. програму «Цифрові залізниці Німеччини» (Digitale Schiene Deutschland), відзначивши особливу роль європейської системи управління рухом поїздів ETCS та систем мікропроцесорної централізації (МПЦ) в ефективному просуванні цифрових технологій в галузі.

DB розраховують, що впровадження цифрових технологій на всій мережі дозволить збільшити її пропускну здатність на 20 % протягом наступних 10 – 15 років, ввести в обіг тисячі додаткових поїздів та підвищити рівень автоматизації роботи залізничного транспорту.

Федеральний уряд Німеччини замовило проведення дослідження, за результатами якого до середини 2018 р. повинні бути підготовлені звіт про технічної реалізації, календарний план та порядок фінансування, а також оцінка ефективності для економіки країни розширеного впровадження МПЦ і системи управління рухом поїздів по радіоканалу (тобто ETCS не нижче рівня 2).

Попередні плани передбачають розгортання цифрових технологій (ETCS та МПЦ з відмовою від підлогових світлофорів) на 80 % мережі залізниць Німеччини до 2030 р. Для якомога більш швидкого отримання економічного ефекту в першу чергу будуть обладнуватися розташовані в Німеччині ділянки транс’європейських коридорів TEN-T, що також відповідає директивам Євросоюзу. Так, до 2022 р. заплановано обладнати ETCS більше половини дільниць коридорів TEN-T (це приблизно 2500 км), що примикають до кордонів з сусідніми країнами, в тому числі весь коридор Рейн — Альпи.

DB намір впроваджувати МПЦ нового покоління — так звані цифрові системи централізації. Їх відмінність від традиційних МПЦ полягає в тому, що команди управління будуть надходити в стрілочні приводи і світлофори не в аналоговому, а в цифровому вигляді. Це дозволить, зокрема, значно збільшити радіус дії системи централізації, відмовитися від індивідуального підключення до підлогового обладнання — стрільцям, світлофорам, пристроїв контролю вільності колії і переїздах, стандартизувати компоненти МПЦ і спростити технічне обслуговування (фото: DB).