Під Києвом в цьому році з’являться автоматичні вагові станції для вантажівок, де не буде людей

Залізничні новини Переглядів: 29.01.2018, 12:34

На дорогах біля Києва в 2018 році планується встановити , які будуть функціонувати автоматично без присутності людей. Про це в інтерв’ю БизнесЦензору розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За його словами, проект буде реалізований разом з владою столиці.

«Найкращий варіант — це автоматичні станції зважування, коли немає людини біля них. В цьому році ми зробимо пілотний проект — поставимо такі станції навколо Києва разом з міською владою столиці. Потім будемо поширювати цей досвід на всі великі магістралі країни і далі», — зазначив міністр.

Раніше про подібному проекті виконуючий обов’язки голови «Укравтодору» Славомір Новак. За його словами, у розвинених країнах одним з компонентів інтелектуальної транспортної системи (ІТС), що контролює швидкість і фіксує різні порушення правил дорожнього руху, часто є і автоматична система зважування (Weigh In Motion), яка дешевше і ефективніше.

У свою чергу директор ДП «Укрдорінвест» Олена Криворучко відзначала, що цей підхід Weigh In Motion реалізувати в Україні запропонував Світовий банк.

Нагадаємо, влітку 2017 року Кабмін процедуру габаритно-вагового контролю вантажівок. У листопаді повідомлялося, що законодавство у сфері вагового контролю фур .