Аеропорт Харків чекає, що Wizz Air відкриє там авіабазу

Залізничні новини Переглядів: 29.01.2018, 14:07

Міжнародний аеропорт Харків веде переговори з лоукостером Wizz Air і сподівається, що він все-таки зробить аеропорт базою для одного зі своїх літаків. Про це в інтерв’ю порталу ЦТС розповів комерційний директор харківської повітряної гавані Владислав Ільїн.

Він зазначив, що Wizz Air в 2017 році закрив базу в Любліні, пропрацювала два роки, і забрав звідти частину маршрутів. У червні цього року літак з Любліна буде переміщений в Катовіце. Ільїн зазначив, що ці перестановки дозволили запустити рейси в Харків.

«Ми постійно вели переговори з Wizz Air і продовжуємо вести, але, якщо б у них не було вивільнених ємностей, навряд чи вони змогли б почати польоти до Харкова у першій половині 2018 року», — зазначив він.

Нагадаємо, про повернення в Харків лоукостер , будуть відкриті рейси до Дортмунда і Катовіце, починаючи з квітня і червня відповідно. Харків стане третім українським аеропортом, куди буде літати Wizz Air крім київських Жулян і Львова.

«Якщо Wizz Air приходить в будь-який аеропорт, він, як правило, приходить з думкою рано чи пізно відкрити там свою базу. Відкриття бази дозволяє їм легше планувати рейси з цього аеропорту. Це частина їх стратегії розвитку. При цьому Wizz Air, на відміну від інших великих європейських лоукостерів, більше зосереджений на країнах Центральної та Східної Європи. Велику роль, мабуть, грає вартість послуг, адже базировка в Україні чи Польщі обходиться набагато дешевше, ніж у Лондоні. Виходячи з цього, ми дуже сподіваємося, що Харків стане ще одним базовим аеропортом Wizz Air», — заявив Ільїн.

Він не взявся прогнозувати терміни, коли це може статися, зазначивши лише, що багато чого буде залежати від завантаження рейсів в Дортмунд і Катовіце.