Харківський «Електроважмаш» виробляє електродвигуни для польських локомотивів

Залізничні новини Переглядів: 29.01.2018, 15:49

ДП «Електроважмаш», відповідно до контракту з польським виробником залізничного рухомого складу Newag SA, приступив до виробництва тягових електродвигунів ЕД-118АУ1, інформує ЦТС.

У рамках контракту необхідно виготовити і поставити 62 електродвигуна протягом 2018 року. Перша партія в кількості шести штук буде відвантажена замовнику вже в січні.

«Завод «Електроважмаш» поступово відкриває для себе ринок Польщі. Ми зможемо забезпечити Польську залізницю якісним електроустаткуванням», — зазначив в. о. директора заводу Дмитро Костюк.

Крім того, держпідприємство також веде переговори щодо участі у великих тендерах компаній з Індії. 24 січня «Електроважмаш» з робочим візитом відвідала делегація індійських компаній Larsen&Toubro Limited і L&T-MHPS Turbine Generators Pvt Ltd. Мета візиту — ознайомлення з виробничими потужностями підприємства для подальшої перспективи співпраці у сфері постачань і ремонту турбогенераторного обладнання.

«За результатами переговорів нас запросили взяти участь у кількох тендерах по ремонту турбогенераторного обладнання, які відбудуться найближчим часом в Індії», — повідомив Костюк.

Згідно з оприлюдненими на сайті Мінекономрозвитку України документами, «Електроважмаш» за перші 9 місяців 2017 продемонстрував високі темпи економічного зростання, адже якщо третій квартал 2016 року підприємство завершило з чистим збитком 17,48 млн грн, то в цьому році до закінчення аналогічного періоду завод підійшов з чистим прибутком в 6,046 млн грн.

Чистий дохід за цей період зріс на 4,2% — до 1 млрд 010 млн грн.

Валовий прибуток «Електроважмашу» склала 162,64 млн грн, незначно збільшившись порівняно з дев’ятьма місяцями 2016 року, від операційної діяльності одержано 38,6 млн грн прибутку проти 36,33 млн грн роком раніше.

Поточні зобов’язання підприємства станом на 1 жовтня 2017 року становили 1,17 млрд грн, довгострокові були відсутні.

Нагадаємо, на початку місяця польський ж/д оператор пасажирських далекомагістральних перевезень PKP Intercity в рамках перегляду своєї стратегії на 2016-2020 рр. оголосив про плани інвестувати в 7 млрд злотих (близько 2 млрд доларів).

Ну а польський концерн Pesa названо учасником торгів, який запропонував за контрактом на поставку електропоїздів оператору приміських перевезень SKM Warszawa.