В Іспанії почалися публічні консультації по будівництву двох високошвидкісних ліній

Залізничні новини Переглядів: 30.01.2018, 08:58

Міністерства розвитку Іспанії початок публічні консультації по проектах двох нових високошвидкісних ліній в продовження будується в автономному співтоваристві Країна Басків високошвидкісної лінії Basque Y довжиною 180,5 км, що зв’язує міста Більбао, Віторія, Сан-Себастьян і кордон з Францією.

Перша лінія з розглянутих пройде від Віторії до Бургоса, де з’єднається з магістраллю до Вента-де-Баньос, що перебуває в процесі будівництва. Для ділянки Бургос — Панкорбо вже вибраний кращий варіант траси, на ділянці Панкорбо — Віторія запропоновано шість варіантів. Лінія, розрахована на максимальну швидкість руху поїздів 350 км/год, буде електрифікована на змінному струмі напругою 25 кВ і оснащена європейською системою управління рухом поїздів ETCS рівня 2. За прогнозами, поїздка від Бургоса до Віторії займе 30 хв, таким чином, час у дорозі від Мадрида до Віторії скоротиться з 3 год 36 хв до 2 год 5 хв.

Друга лінія, призначена для змішаного вантажопасажирського руху, з’єднає мережа Basque Y з містом Памплона. Для неї передбачені два варіанти траси. Перший варіант вартістю 1,7 млрд євро включає двухствольный тунель довжиною 21 км через гірську ланцюг Аралар, а також кілька більш коротких тунелів і мостів. Другий варіант довше першого і слід переважно вздовж діючої лінії від Віторії до Памплони, що спростить будівництво та знизить вартість до 580 млн євро.

Високошвидкісна лінія Basque Y розрахована на максимальну швидкість руху поїздів 250 км/год і включає новий ділянка довжиною 90,8 км Віторія — Більбао і відгалуження довжиною 89,7 км від Бергара через Сан-Себастьян до міста Ірун на кордоні з Францією. Приблизно 70 % протяжності лінії припадає на тунелі і мости.