COSCO дістала контейнерний термінал у другому за величиною порту Бельгії

Залізничні новини Переглядів: 30.01.2018, 10:57

Китайська компанія COSCO Shipping Ports Limited 22 січня поточного року в Брюсселі підписала угоду з бельгійським портом про експлуатації на умовах концесії контейнерного терміналу CSP Zeebrugge. В цей же день був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між COSCO Shipping і CMA CGM Group про інвестиції французького гіганта в розвиток CSP Zeebrugge. Про це повідомляє Працівник моря.

Зебрюгге є другим за величиною портом Бельгії; це вкрай вигідно розташований природний глибоководний порт, здатний приймати мегаяхти. Термінал CSP Zeebrugge знаходиться недалеко від Гамбурга і Гавра, забезпечений прекрасним автомобільним та залізничним сполученням з усіма країнами континентальної Європи, а також з іншими портами на північно-заході, в Центральній та Східній Європі.

«Після підписання концесійних угод COSCO Shipping візьме під свій контроль термінал CSP Zeebrugge і перетворить його в порт шлюзу COSCO Shipping в Північно-Західній Європі», — заявив голова COSCO Shipping Сюй Лиронг.

Сторони оголосили про намір розвивати CSP Zeebrugge не тільки як вузловий термінал, але і як ультра-логістичну платформу для обслуговування клієнтів з континентальної Європи і Британських островів.

Нагадаємо, в 2016 році COSCO Shipping, що володіє на той момент четвертим у світі за величиною контейнерним флотом, придбала 51% акцій порту Пірей (Греція) за 315,5 млн доларів. Протягом п’яти років компанія планує інвестувати в розвиток порту близько 337 млн доларів, збільшити контейнеропоток порту в 2018 році на 35%, довівши його до позначки 5 млн TEU на рік і вивести Пірей в топ-30 найбільших контейнерних портів світу.