«Укрзалізниця» може почати закуповувати дизпаливо за кордоном

Залізничні новини Переглядів: 30.01.2018, 11:29

може почати закуповувати дизпаливо за кордоном, щоб створити ще один канал постачання пального, який буде допомагати їй домагатися найкращого для себе ціни. Про це повідомив директор з економіки та фінансів УЗ Андрій Рязанцев.

Він нагадав, що компанія зустріла сильний опір учасників паливного ринку при спробах запровадити формульний підхід у тендерах, де ціна була б прив’язана до котирувань Platts. Були й оскарження в АМКУ, відмова постачальників виконувати договори без підвищення ціни в розрахунку на те, що УЗ нікуди буде подітися з-за дефіциту запасів.

Днями УЗ , що проведе три закупівлі дизпалива по 20 тис. тонн з прив’язкою до даними Platts (ще 50 тис. тонн — за старим підходу).

«Вірю, що в цей раз ми формулу таки впровадимо. Це запорука стабільного постачання палива. Далі може бути вихід УЗ з закупівлею дизеля на зовнішні ринки. На світовому ринку нафтопродуктів наші потреби не викличуть таких коливань вартості як на внутрішньому. Інакше ми будемо продовжувати створювати конкуренцію і зростання вартості самі собі», — зазначив Рязанцев на своїй сторінці в Facebook.

Він також повідомив, що «Укрзалізниця» є найбільшим покупцем дизпалива на українському ринку, купивши його в 2017 році на 7,5 млрд гривень.