Китай хоче створити «Полярний шовковий шлях»

Залізничні новини Переглядів: 30.01.2018, 12:48

26 січня офіційно повідомив про свої плани продовжити розвиток судноплавних шляхів в Арктиці, які стали доступними в результаті глобального потепління, передає Морський телеграф.

Видавши свій перший офіційний документ щодо політики розвитку транспорту в Арктиці, Китай заявив, що країна буде заохочувати підприємства до будівництва арктичної інфраструктури і проведення пробних комерційних рейсів, прокладаючи шлях для арктичних морських переходів, які згодом утворюють «Полярний шовковий шлях».

«Китай сподівається на злагоджену роботу багатьох підприємств для створення «Білого шовкового шляху», розвиваючи арктичні маршрути судноплавства», — йдеться в документі, опублікованому інформбюро Держради КНР.

Незважаючи на те, що Китай не є арктичним державою, країна все активніше бере участь в розвитку і освоєнні полярного регіону. Крім того, в 2013 році Китай став членом-спостерігачем Арктичного ради країн.

Однією з арктичних ініціатив Китаю є фінансування російського проекту по зріджуванню природного газу на Ямалі. Як очікується, Росія буде постачати Китаю 4 млн тонн ЗПГ на рік по завершенню даного проекту.

Арктична ініціатива Китаю спрямована на те, щоб зв’язати Китай з Європою і всім іншим світом за допомогою масштабних інфраструктурних проектів у десятках країн, що відображає прагнення Китаю отримати фінансове та логістичне панування. Між тим, зростаючий вплив Китаю в арктичному регіоні викликало занепокоєння з боку прибережних держав стосовно довгострокових стратегічних цілей КНР, включаючи можливе військове розгортання.