З 6 лютого будуть спрощені правила плавання по Буго-Дніпровсько-лиманському та Херсонському каналах

Залізничні новини Переглядів: 30.01.2018, 15:51

З 6 лютого набирають чинності спрощені правила плавання у лоцманської проводки великотоннажних суден у північно-західній частині Чорного моря, за Буго-Дніпровсько-лиманському та Херсонському лиманах.

Відповідний наказ підписано міністром інфраструктури 2 січня і зарегистрироан в Міністерстві юстиції 18 січня, йдеться в повідомленні Адміністрації морських портів України, передає ЦТС.

«Лібералізація Правил плавання без загрози зниження рівня безпеки судноплавства стала можливою завдяки реалізації філією АМПУ «Дельта-лоцман» комплексу дій по вдосконаленню навігаційно-гідрографічного забезпечення багатотоннажного судноплавства в регіоні. Ініційовані нами зміни поліпшать інвестиційний клімат в Миколаївській і Херсонській областях, адже вони передбачають збільшення максимально допустимих габаритів суден, які можуть проходити по каналах, зменшення обмежень за цілодобовим і двостороннього руху суден, а також практично повне скасування вимог щодо обов’язкового буксирному забезпечення», — прокоментував це рішення в. о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Адміністрація нагадує, що ще в 2013 році філія «Дельта-лоцман» замовив проведення інженерно-наукових робіт з комплексного аналізу умов забезпечення безпеки судноплавства великотоннажних суден по БДЛК і ХМК, зокрема — визначення умов безпечного проведення великотоннажних суден, розміри яких перевищують допустимі, з урахуванням діючих нормативних документів і технічних характеристик судноплавних каналів.

За результатами проведеного в 2015-2016 роках аналізу було модернізовано навігаційне обладнання на БДЛК і ХМК, що дозволило істотно поліпшити навігаційне забезпечення великотоннажного судноплавства в регіоні в темний час доби і в умовах поганої видимості.

Поряд з цим у минулому році була проведена робота по коригуванню паспортів БДЛК і ХМК і підготовлена нова редакція правил плавання.

Крім того, філія «Дельта-лоцман» замовив проведення інженерних пошукових робіт і відповідних наукових розрахунків, спрямованих на подальший розвиток БДЛК і розширення його пропускної здатності, зокрема, проектування поетапної реконструкції каналу з метою забезпечення для суден дедвейтом 70 тис. тонн на першому етапі цілодобового руху в односторонньому режимі, на другому – розходження суден у цілодобовому режимі із створенням зон розбіжності, і на третьому – цілодобового двостороннього руху суден.

Буго-Дніпровсько-лиманський канал і Херсонський морський канал — гідротехнічні споруди державного значення, які забезпечують прохід судів з Чорного моря в морські і річкові порти, термінали, суднобудівні і судноремонтні підприємства Миколаївського та Херсонського регіонів. Загальна довжина траси БДЛК — 81,368 км, кількість колін — 12, оголошена прохідна осадка суден -10,3 м. Загальна довжина траси ХМК — 40 км, три коліна, оголошена прохідна осадка суден -7,6 м.

За словами , «зміни у правилах в бік спрощення проходження великотоннажними суднами БДЛК, збільшення габаритів таких судів має позитивно позначитися на роботі портів і морських терміналів Бузько-Дніпровського регіону і на динаміці їхнього вантажообігу».

Рішення звернутися до Мінінфраструктури «Укртрансбезпеке» з пропозицією в зазначених каналах в АМПУ було прийнято ще в 2016 році.

Тов Центр Трубоізоляція