Протягом двох років в трамваях і тролейбусах Одеси запрацює електронний квиток

Залізничні новини Переглядів: 30.01.2018, 16:19

ТОВ «Одеська міська карта», яка у вівторок, 30 січня, була обрана єдиним оператором перевезень громадського транспорту Одеси, має намір протягом двох років ввести в міських трамваях і тролейбусах електронний квиток.

Про це з посиланням на «Думську» інформує ЦТС.

За обрання «Одеської міської карти», що входить до складу групи компаній «ГЕРЦ», проголосували 5 з 7 членів комісії. Тепер підсумки конкурсу та проект інвестиційного договору з підприємством має затвердити міська рада Одеси.

За словами керівника «Одеської міської карти» Олександра Маліна, впровадження електронного квитка на громадському електротранспорті міста планується до кінця 2019 року. Він вважає, що успіх програми буде залежати від оптимізації маршрутної мережі. «Якщо на маршруті відбуваються перегони і боротьба за пасажира, це говорить про те, що цей маршрут недостатньо затребуваний, ми будемо вносити свої ідеї для оптимізації», — заявив він.

У той же час, журналісти «Думській» відзначають, що в ході розгляду проекту були виявлені декілька «підводних каменів». Так, у концепції розвитку електротранспорту, затвердженої міськрадою, єдиного оператора обирали на 10 років, після чого має відбутися новий конкурс. Проте ж в документах конкурсної комісії було вказано строк 15 років.

Олександр Малін пояснив, що повністю реалізувати проект за 10 років неможливо, на це піде мінімум 12 років. «Якщо врахувати всі витрати, то термін виходу на самоокупність — 8-9 років», — заявив член комісії, директор науково-виробничого центру «Экономинформ» Георгій Хаскін.

Крім того, можливі проблеми на першому етапі впровадження електронного квитка: дану фінансову модель повинні узгодити представники Європейського банку реконструкції та розвитку-ЄБРР кредитує КП «Одесміськелектротранс», і це передбачено договором. За словами директора департаменту економічного розвитку Сергія Тетюхина, представники ЄБРР прибудуть до Одеси в лютому і почнуть працювати над документами.

Нагадаємо, в жовтні минулого року Одеська міськрада затвердила Положення про умови проведення конкурсу з відбору інвестора для впровадження загального користування. Згідно йому, місто буде перераховувати інвестору за електронний квиток 10% доходу від громадських перевезень.

Тим часом у Києві електронний квиток на громадський транспорт . Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив мер міста Віталій Кличко.

Тов Центр Трубоізоляція