АМПУ планує провести днопоглиблення Дніпра в 2018 році

Залізничні новини Переглядів: 30.01.2018, 17:21

Адміністрація морських портів України планує провести в 2018 році днопоглиблення внутрішніх водних шляхів. Відповідні повноваження вже передані держпідприємству наказом Мінінфраструктури. Про це сьогодні в Києві заявив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс, відповідаючи на питання журналістів, передає кореспондент .

«З 6 млн тонн вантажів, що йдуть по річці, майже половина перевалюється або на рейді або в порту. Розвиваючи річку, ми збільшимо вантажообіг і у річкових і морських портах. Частина функціоналу по днопоглибленню внутрішніх водних шляхів вже передана наказом Міністерства інфраструктури ведення АМПУ. У 2018 році ми докладемо максимум зусиль, щоб відновити глибини на річці. Цього року ми будемо відкривати навігацію на підставі цього наказу», — заявив Райвіс Вецкаганс.

На уточнююче питання ЦТС в АМПУ відповіли, що мова йде, в першу чергу, про днопоглиблення Дніпра.

Точний перелік днопоглиблювальних робіт і терміни їх проведення стануть відомі після затвердження відповідного плану.

«Чи зможемо ми провести днопоглиблення в цьому році, залежить від плану по внутрішнім водним шляхам, який ми повинні в березні-квітні затвердити», — уточнив глава АМПУ.

За його словами, днопоглиблення внутрішніх водних шляхів Адміністрація морпортів України буде проводити власними силами, а також флотом «Укрводшляха», який буде передано у відання АМПУ.

«У нас є днопоглиблювальний флот філії «Дельта-Лоцман». Додатково «Укрводшлях» передає нам додатково 28 одиниць днопоглиблювальної техніки», — заявив Вецкаганс. Також топ-менеджер висловився про залучення інших підрядників: «Я думаю, що ми не зможемо все робити своїми силами, тому будемо оголошувати тендери, щоб максимально відновити внутрішні водні шляхи».

Нагадаємо, що в листопаді минулого року компанія «Нібулон» провела ділянки довжиною 50 м і шириною 15 м на одному з дніпровських порогів у районі Кам’янського. Ділянка площею 750 кв. м був заглиблений приблизно на 40 див.