Укрзалізниця вперше закупить дизельне пальне із застосуванням формульного ціноутворення

Залізничні новини Переглядів: 30.01.2018, 17:41

30.01.2018 Укрзалізниця вперше закупить дизельне пальне із застосуванням формульного ціноутворення

Сьогодні, 30 січня, вперше відбулося три аукціони, за якими Укрзалізниця придбає дизельне пальне із застосуванням формульної зміни ціни з урахуванням котувань Platts. Переможцями процедур стали компанії ТОВ «Анвітрейд» та ТОВ «Август пром», які запропонували найкращу ціну.

 Укрзалізниця укладе договори на придбання дизелю із застосуванням формульної зміни ціни з компаніями, які надали найкращі цінові пропозиції: ТОВ «Анвітрейд» — 20 тис. тонн за ціною 28 846,8 грн за тонну, 20 тис. тонн за ціною 28 649,95 грн за тонну та ТОВ «Август Пром» — 20 тис. тонн за ціною 28 500 грн за тонну. Переможці цих процедур разом з іншими документами, необхідними для укладання договору, нададуть розрахунок своєї цінової пропозиції за підсумками аукціону, де зазначать, з чого складається їхня ціна.

Також 30 січня відбулося ще п’ять аукціонів по 10 тис. тонн кожний. Найнижчу ціну запропонували такі компанії: «Сокар Україна» (20 тис. тонн по 28 450 грн за тонну) та «Август Пром» (10 тис. тонн по 28 450 грн за тонну, 10 тис тонн по 28 500 грн за тонну та 10 тис тонн по 28 600 грн за тонну).

«Нарешті Укрзалізниця, здолавши чимало перешкод на цьому шляху, починає закуповувати пальне за формульною ціною. Показово, що очікувана вартість дизеля за цими тендерами була 29 640 грн за тонну, а фінальна ціна процедур майже на тисячу гривень менша. Переконаний, Укрзалізниця рухається в правильному напрямку, керуючись у першу чергу власними економічними інтересами», — прокоментував в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Договори відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» будуть укладені не раніше, ніж через 10, та не пізніше, ніж через 20 днів, після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір.

Нагадаємо, що Укрзалізниця має намір перейти на формульне ціноутворення при закупівлі пального – ціна буде залежати від коливання котирувань Platts та курсу валюти (фактично все пальне на ринку імпортного походження), ціна за контрактом може збільшуватися або зменшуватися – за формулою із застосуванням індексу зміни показників Platt’s.

Тов Центр Трубоізоляція