Bombardier виграла торговий спір у Boeing на поставку CSeries

Залізничні новини Переглядів: 30.01.2018, 17:47

Комісія з міжнародної торгівлі США (USITC) встановила, що імпорт літаків Bombardier не завдає матеріального збитку американської авіабудівної галузі, повідомляє державна організація.

В результаті на канадського виробника не будуть застосовані антидемпінгові або компенсаційні мита, пише ЦТС з посиланням на «Авіатранспортний огляд».

Нагадаємо, що в квітні 2017 року Boeing подав скаргу на ціновий демпінг виробника Bombardier і підтримку його урядом Квебеку (Канада). Американський виробник звинуватив Bombardier у продажу 75 літаків CS100 американської авіакомпанії Delta Air Lines «абсурдно низькою» ціною, навіть нижче їх виробничої вартості. і наказав обкласти канадські літаки імпортним митом майже в 300% при їх ввезенні в країну. Проте рішення з цього питання ще повинна була підтримати USITC.

У своєму звинуваченні Boeing стверджував, що угода ставить під загрозу майбутнє погано продаються Boeing 737MAX-7, максимальна місткість яких становить 172 крісла, пише Air Transport World. Bombardier в свою чергу пояснила, що найбільші літаки сімейства CSeries — CS300 — менше найменшого Boeing 737 і розраховані на перевезення до 160 пасажирів; отже, ці повітряні судна не є конкурентами.

Загроза введення мит і можливе позитивне рішення USITC по претензіях Boeing призвели до переговорів щодо передачі Airbus контрольної частки в CSeries, яка нічого не коштувала європейського авіабудівникові. Авіакомпанія Delta Air Lines, дізнавшись про мита, відмовилася отримувати літаки безпосередньо з Канади, а вирішила дочекатися відкриття складальної лінії літаків CSeries на виробничих потужностях Airbus в Алабамі (США) (за умовами угоди між Airbus і Bombardier). У свою чергу керівництво Bombardier звинуватив Boeing в спробі захоплення сегмента 100-150 місцевих літаків після оприлюднення .

Після винесення рішення на користь канадського авиастроителя керівництво Boeing має намір вивчити повний звіт по справі між сторонами, який буде представлений USITC 2 березня 2018 р. Американський виробник заявив про намір надалі документувати будь-яку шкоду, що наноситься корпорації нелегальним субсидуванням і демпінгом цін.