«Укрзалізниця» розіграла перші три паливних тендеру з прив’язкою до котирувань Platts

Залізничні новини Переглядів: 30.01.2018, 19:09

провела у вівторок, 30 січня, три аукціону, за яким закупить дизпаливо з використанням формули зміни ціни з урахуванням котирувань Platts. Переможцями процедур стали компанії ТОВ «Анвитрейд» і ТОВ «Серпень пром», які запропонували найкращу ціну, повідомили в УЗ.

За кожним лотом буде закуплено 20 тис. тонн пального. «Анвитрейд» виграла з цінами 28,847 тис. гривень за тонну і 28,65 тис. гривень за тонну, «Серпень Пром» — з ціною 28,5 тис. гривень за тонну. Переможці перед укладенням договорів повинні ще надати розрахунки, в яких вкажуть, з яких компонентів сформовані їх цінові пропозиції.

Також 30 січня відбулися ще п’ять аукціонів з 10 тис. тонн кожен. Найнижчу ціну запропонували «Сокар Україна» — два лоти по 28,45 тис. гривень за тонну, а також «Серпень Пром» — один лот за 28,45 тис. гривень за тонну, один з 28,5 тис. гривень за тонну і один з 28,6 тис. гривень за тонну.

«Нарешті УЗ, подолавши чимало перешкод на цьому шляху, починає купувати паливо за формульною ціною. Показово, що очікувана вартість дизеля за цим тендерів була 29 640 гривень за тонну, а фінальна ціна процедур майже на тисячу гривень менше. Переконаний, «Укрзалізниця» рухається в правильному напрямку, керуючись в першу чергу власними економічними інтересами», — прокоментував проведення тендерів в. о. голови правління УЗ Євген Кравцов.

Договори будуть укладені не раніше, ніж через 10 і не пізніше, ніж через 20 днів після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір.

Прив’язка до формулі означає, що ціна пального на день підписання поставки (відвантаження) партії може як збільшитися, так і зменшитися залежно від коливань паливного індексу platt’s.

Зазначимо, що нещодавно госпсуд Дніпропетровської області укладати договори про купівлю 10 тис. тонн дизпалива з компанією «Серпень пром», яка за даними enkorr входить в орбіту групи «Трейд Коммодити». Позов до суду подала інша компанія, яка обґрунтувала його тим фактом, що істотне зменшення «Серпень Промом» суми тендерної пропозиції при відсутності на те об’єктивних підстав «може свідчити про відсутність у нього наміру виконувати договір за такою ціною».

Тов Центр Трубоізоляція