Літак австралійської авіакомпанії здійснив перший переліт на біопаливі

Залізничні новини Переглядів: 31.01.2018, 09:05

Літак найбільшої австралійської авіакомпанії Qantas здійснив перший політ між США та Австралією з використанням біопалива.

Boeing 787-9 вилетів 28 січня з Лос-Анджелеса і успішно приземлився через 15 годин 30 січня в Мельбурні, повідомляє avianews.com.

Повітряне судно було заправлено 24 тоннами біопалива, виробленого з гірчиці Brassica Carinata, що, за даними Qantas, дозволило зменшити викиди вуглекислого газу протягом польоту на 18 тонн в порівнянні з використанням звичайного гасу.

Brassica Carinata — це спеціальний промисловий сорт гірчиці, розроблений канадською компанією Agrisoma Biosciences. Його можна сіяти в районах, непридатних для вирощування продовольчих культур, або ж як покривну культуру для поліпшення якості пошти у перервах між вирощуванням продовольчих культур.

В процесі переробки гірчиця сорти Brassica Carinata дає масло, з якого виходить 20% біопалива для літаків, 70% біодизеля і 10% субпродуктів. В рамках анонсованого в 2017 році співробітництва Qantas очікує, що перший в Австралії урожай зерна для виробництва біопалива буде зібраний до 2020 року.

Раніше в міжнародній організації International Council of Clean Transportation (ICCT) заявляли, що використання реактивного палива, виробленого з рослинної сировини .

На думку фахівців ICCT, сукупні викиди сільськогосподарської техніки при виробництві рослинної сировини для альтернативного авіапалива зводять нанівець ефект від його використання. До того ж, рослини спеціально модифікуються для використання у промисловості, тому що вироблена з цієї сировини альтернативне паливо стає більш «брудним». І, нарешті, вважають вони, сировини буде просто недостатньо, щоб покрити всі потреби реактивної авіації, враховуючи, що попит на біопаливо досить високий і в інших транспортних секторах.

Тим часом британський авіаперевізник British Airways вже заявив про намір заправляти частину своїх літаків, що літають в США .