У Чехії буде побудований найвищий тунель у Європі

Залізничні новини Переглядів: 31.01.2018, 10:40

У запланували побудувати найвищий тунель в Європі. Можливим місцем розташування споруди стане Тршебич-Боровин. Довжина тунелю складе 300 метрів, а висота — 9,3 метра. Очікується, що будівництво конструкції проходитиме в рамках реалізації проекту зі спорудження величезної об’їзної дороги. Остання повинна стати частиною траси, необхідної для перевезення габаритних вантажів, щоб будувати черговий блок високотехнологічної АЕС «Дуковани», передає РЖД-Партнер з посиланням на binio.ru.

Зведення нового тунелю запланували повністю виконати до 2029 року. Гроші на підготовчі роботи уряд виділив ще в 2017 році. В якості проектувальника виступає одна з відомих чеських компаній.

Нещодавно представник відділу транспорту адміністрації майбутнього місця дислокації тунелю дав пояснює інтерв’ю. Фахівець розповів про те, що раніше розглядалися різні варіанти транспортування габаритних вантажів, включаючи залізницю або повітряне сполучення. Враховувалося, що маса вантажів може в будь-який момент перевищити 500 тонн. З-за цього і був обраний метод транспортування габаритної продукції по шосе. Головною вимогою сталі параметри дорожнього простору. Фахівець пояснив, що ширина повинна становити не менше 9 метрів. Аналогічні параметри повинні бути і біля тунелю для досягнення позитивних результатів.

Експерти впевнені, що найвірогіднішим варіантом перевезення габаритного обладнання для п’ятого блоку електростанції буде транспортування по морському простору, а потім до Коліна по Ельбі. З Йиглави вантажі будуть перевозитися безпосередньо в Дуковани, де і розташовується АЕС.

Тов Центр Трубоізоляція