Набрав чинності наказ МІУ про зниження ставок портових зборів

Залізничні новини Переглядів: 31.01.2018, 10:41

30 січня набув чинності наказ Міністерства інфраструктури України від № 474 «Про зниження ставок портових зборів», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 січня 2018 під № 46/31498. Хоча, наказ набув чинності вчора, але застосовується з 1 січня 2018 року, повідомляє ЦТС.

Із ставок усіх видів портових зборів, крім маякового, встановлених Порядком справляння і розміри ставок портових зборів, затвердженим наказом Міністерства інфраструктури України від 27 травня 2013 № 316, застосовується коефіцієнт 0,8.

Коефіцієнт 0,8 не застосовується в разі стягнення портових зборів з суден і плавучих споруд в наступних випадках:

— при судозаходах в морські порти України для виконання операцій навантаження і (або) вивантаження вантажів, що прямують транзитом між кінцевими пунктами відправлення та призначення, розташованими за межами території України;

— для суден групи Б, визначених у додатку 1 до Порядку — пасажирські судна, включаючи швидкісні судна на підводних крилах та пороми, що заходять у порт для виконання вантажопасажирських операцій;

— при судозаходах в морські порти України, розташовані в усті і на р. Дунай;

— для нафтоналивних суден у закордонному плаванні, що здійснюють перевезення транзитних нафтопродуктів за варіантом «море — берег — море» (завезення/вивезення вантажів виключно водним транспортом, вивантаження/завантаження з використанням причалів, розташованих у межах морських портів Чорноморськ, Миколаїв, Одеса , Южний), і нафтоналивних суден у закордонному плаванні, що здійснюють перевезення (транспортування) транзитної нафти з використанням морського нафтового терміналу «Південний», розташований у межах морського порту Південний.

Оскільки для цих випадків вже встановлені виняткові стимулюючі ставки портових зборів і відповідні знижки.

«Зниження розміру ставок портових зборів на 20% дозволить значно підвищити економічну привабливість експортно-імпортних операцій, зміцнити становище портів України та надати конкурентні переваги порівняно з портами Чорноморського басейну.

Такі позитивні зміни стають досяжними саме завдяки плідній роботі, професіоналізму та узгодженості дій керівництва Міністерства інфраструктури України, Адміністрації морських портів і підтримці уряду та Комітету ВР з питань транспорту», — вважає заступник голови транспортного комітету ВРУ Борис Козир.

Наступний, не менш вагомий для реформування портової галузі крок, за його словами, — це затвердження методики розрахунку розміру ставок портових зборів.

«Основним драйвером зниження рівня питомого навантаження портових зборів на одиницю вантажу в портах України до рівня іноземних портів повинен бути зростання вантажо — та судооборота. При цьому необхідно врахувати витрати на утримання портової інфраструктури в належному стані, кошти на її модернізацію та інвестиційну складову», — підсумував нардеп.

Тов Центр Трубоізоляція