Глава авіакомпанії знизив собі зарплату заради жінок

Залізничні новини Переглядів: 31.01.2018, 11:08

Новий генеральний директор британського лоукостера Йохан Лундгрен вирішив знизити собі зарплату, вирівнявши її з тією, що отримувала його попередниця Керолін МакКолл. Таке рішення він прийняв, щоб уникнути гендерного розриву в оплаті праці, передає lenta.ru з посиланням на Reuters.

«Я попросив правління зменшити мою зарплату, щоб вона відповідала зарплаті Керолін, коли вона працювала в easyJet», — сказав Лундгрен. Таким чином його зарплата скоротиться з 740 тис. фунтів стерлінгів (1,05 млн доларів) до 706 тис. фунтів (998 тис. доларів), повідомили в авіакомпанії.

Лундгрен, який приєднався до команди лоукостера в грудні минулого року, зазначив, що в easyJet прагнуть надати рівні умови оплати праці і рівні можливості чоловікам і жінкам.

За даними компанії, в easyJet чоловіки в середньому заробляють удвічі більше жінок, хоча ставки оплати у працівників обох статей однакові. Причина цього в тому, що 94% пілотів компанії — чоловіки, а зарплати льотчиків вище, ніж у інших працівників. У лоукостере зазначили, що до 2020 року мають намір залучити на цю посаду більше жінок.

Згідно з дослідженням High Pay Centre, проведеного в минулому році, чоловіки, що займають керівні посади в організаціях зі списку 100 найбільших британських компаній, в середньому в 2016 році заробляли на 77% більше, ніж жінки з цього рейтингу. Середня зарплата чоловіків-директорів склала 4,7 млн фунтів (6,5 млн доларів), жінок — 2,6 млн фунтів (3,7 млн доларів). Всього в список були включені 94 чоловіки та шість жінок, в тому числі Керолін МакКолл.

Тов Центр Трубоізоляція