У Баварії планують скорочувати частку дизельної тяги на користь інноваційних технологій

Залізничні новини Переглядів: 1.02.2018, 15:39

Міністерство транспорту федеральної землі Баварія представила пропозиції щодо значного скорочення використання дизельної тяги і її заміну на більш екологічно чисті джерела енергії.

Поряд з електрифікацією регіональних ліній на території Баварії, яка передбачена середньостроковими планами на федеральному рівні, влада землі вважають за потрібне електрифікувати і ряд місцевих ліній загальною протяжністю 273 км, щоб знизити частку дизельної тяги на електрифікованих ділянках і в міських зонах. Вартість цих робіт оцінюється в 600 млн євро.

У Баварії також мають намір профінансувати пілотні проекти, пов’язані з інноваційними видами тяги, на лініях, де електрифікація не передбачається, або на маршрутах, де чергуються електрифіковані і неэлектрифицированные ділянки. Так, на маршруті Мюльдорф — Мюнхен планують запустити потяг Eco DeMe Train, до складу якого входять тепловоз і додаткова секція з струмоприймачем, а на маршруті Шелькриппен — Ханау буде працювати поїзд Eco Train з гібридним приводом (електротяга, накопичувач на акумуляторних батареях і дизель).

На кількох лініях влади Баварії мають намір використовувати поїзди з комбінованим приводом (електротяга і накопичувач на акумуляторних батареях).

Крім того, на двох маршрутах планується експлуатація поїздів на водневому паливі.

В даний час у Баварії електрифіковано 3200 км ліній загального користування з 6700 км. Роботи в коридорі Мюнхен — Ліндау планується завершити до 2021 р. (фото: DB Regio).