З 19 лютого 2018 року вводиться в дію новий порядок визначення плати за використання власних вагонів Укрзалізниці

Залізничні новини Переглядів: 6.02.2018, 14:23

06.02.2018 З 19 лютого 2018 року вводиться в дію новий порядок визначення плати за використання власних вагонів Укрзалізниці

З 19 лютого 2018 року вводиться в дію новий порядок визначення плати за використання власних вагонів перевізника ПАТ «Укрзалізниця» в процесі надання послуг з перевезення вантажів. Новий порядок розрахунку вагонної складової демонструє прозорість, клієнтоорієнтованість та впроваджує стимулюючі механізми для максимально ефективної роботи для всіх учасників процесу вантажних перевезень.

Зокрема, порядок показує, яким чином Укрзалізниця розклала в часі витрати на придбання одного вагона кожного виду з врахуванням вартості деповських та капітальних ремонтів впродовж терміну його експлуатації, включаючи рівень рентабельності дисконтування на період нормативного терміну використання вагона.

Також цей порядок імплементує перехід на поденну норму нарахування плати, що спрощує прогнозування та калькулювання витрат вантажовідправниками.

Впровадження нормативної відстані перевезення в 200 км в день для повагонного перевезення і в 320 км в день для маршрутних перевезень збільшує зацікавлення Укрзалізниці наростити швидкість перевезення до формульної.

Пріорітет маршрутних відправлень над повагонними має чітке економічне обґрунтування. Значна кількість витрат у роботі Укрзалізниці є сталими і саме тому чим більший обсяг буде перевезений, тим меншу вартість перевезення треба буде включити до одиниці собівартості своєї продукції вантажовідправнику. Дзеркальна зацікавленість сторін у виконанні нових положень гарантує успіх запропонованим новаціям. Впровадження цих відмінностей також дає змогу збільшити обсяг перевезень існуючим тяговим та вагонним парком.

Перегляд поденних ставок відбуватиметься за умови зміни будь-якого з складових компонентів розрахунку, але не рідше одного разу на 3 місяця. Коефіцієнти порожнього пробігу переглядатимуться 1 раз на 12 місяців.

З новим порядком визначення плати за використання власних вагонів перевізника ПАТ «Укрзалізниця» в процесі надання послуг з перевезення вантажів можна ознайомитися тут.

 

Тов Центр Трубоізоляція