Укрзалізниця представила учасникам транспортного ринку положення нового договору щодо вантажоперевезень у зв’язку із

Залізничні новини Переглядів: 7.02.2018, 16:28

07.02.2018 Укрзалізниця представила учасникам транспортного ринку положення нового договору щодо вантажоперевезень у зв’язку із

Учора, 6 лютого, в Києві пройшло обговорення нового договору щодо надання послуг з перевезення вантажів як у вагонах ПАТ «Укрзалізниця», так і у вагонах, що належать іншим власникам. Нові договори діятимуть у зв’язку із запровадженням дерегуляції вагонної складової тарифу та уведенням в дію нового порядку  визначення плати за використання власних вагонів ПАТ «Укрзалізниця».

ПАТ «Укрзалізниця» стає повноцінним оператором вагонів та вживає всіх необхідних заходів для дерегуляції вагонної складової. Укрзалізниця пояснила клієнтам вантажовласникам та експедиторам, як в короткий термін привести договірні відносини у відповідність до рішення Уряду та внесених змін до Збірника тарифів на перевезення вантажів щодо дерегуляції вагонної складової. З метою швидкого укладання нових договорів  вантажовласникам запропонували скористатися цифровими технологіями для підписання документів в електронному вигляді. В перший день початку договірної компанії вже укладено більше ста нових договорів і процес триває.

Новим договором передбачено, що плата за перевезення вантажів у власних вагонах Укрзалізниці визначається за вантажний рейс – згідно з правилами, що діють для власних вагонів, у розмірі інфраструктурної складової тарифу для власних вагонів. Оплата за користування формується за договірним тарифом, який затверджується ПАТ «Укрзалізниця» у розмірі добової ставки за користування вагоном. Розмір цієї плати розрахований для покриття витрат на утримання, ремонт, модернізацію та оновлення вагона, у тому числі враховує інвестиційну складову.

«Наша позиція чітка і зрозуміла: ми пропонуємо ціну, нижче за ринкову і розраховану на основі зрозумілої формули. Ми розуміємо стан нашого парку, тому встановлюємо плату за користування вагонами Укрзалізниці з 20 % дисконтом від ринкової вартості», — зазначив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Плата за порожній рейс встановлюється за договірним тарифом для компенсації витрат на перевезення у порожньому стані власних вагонів Укрзалізниці.

Також, для всіх власних вагонів Укрзалізниці незалежно від роду рухомого складу, будуть застосовуватись єдині правила формування тарифів, визначення плати за перевезення вантажів та встановлюватиметься ринкова плата за користування вагоном.

Раніше повідомлялося, що з 19 лютого 2018 встановлюється дерегуляція вагонної складової і ПАТ «Укрзалізниця» матиме право, як і інші власники рухомого складу, формувати плату за користування власними вагонами за ринковими умовами.

Створення недискримінаційних умов для усіх операторів вантажних вагонів, однакових принципів ціноутворення сприяє розвитку конкуренції на покращенню якості надання транспортних послуг.

Дерегуляція вагонної складової тарифу на перевезення, новий порядок визначення плати за використання власних вагонів ПАТ «Укрзалізниця» усуне зловживання та зробить національного перевізника конкурентоздатним оператором вантажних вагонів. У вагонах Укрзалізниці перевозиться загалом 37% вантажів із тих, що загалом транспортуються залізничним транспортом України.

З новим порядком визначення плати за використання власних вагонів перевізника ПАТ «Укрзалізниця» в процесі надання послуг з перевезення вантажів можна ознайомитися тут.

Тов Центр Трубоізоляція