У січні 2018 року зафіксовано 297 випадків незаконних втручань в роботу залізниці – 13 осіб вдалися до злочинів повторно

Залізничні новини Переглядів: 13.02.2018, 15:57

13.02.2018 У січні 2018 року зафіксовано 297 випадків незаконних втручань в роботу залізниці – 13 осіб вдалися до злочинів повторно

У січні 2018 року зафіксовано 297 випадків незаконних втручань в роботу залізниці, 175 з яких могли вплинути на безпеку руху поїздів. Викрадення деталей на головних магістралях, де курсують вантажні та пасажирські поїзди, становлять загрозу безпеці руху.

 ПАТ «Укрзалізниця» звернулася до правоохоронців щодо сприяння у попередженні, виявленні та припиненні диверсійних проявів на  залізничному  транспорті. У зверненні залізничники повідомляють правоохоронцям про  тринадцять осіб, яких неодноразово було затримувано за  розкрадання та пошкодження елементів залізничної інфраструктури, однак їх не було покарано і вони вдалися до повторних злочинів.

Розкрадання та пошкодження елементів залізничних колій можуть призвести до аварій з тяжкими наслідками, зокрема до загибелі пасажирів, техногенних та екологічних катастроф, а також становлять загрозу для населення, яке проживає поруч з залізничними коліями.

З часу ліквідації в системі МВС України підрозділів транспортної міліції кількість випадків незаконних посягань на майно та елементи залізничної інфраструктури збільшилася майже втричі. Працівниками ПАТ «Укрзалізниця» вживаються заходів для запобігання розукомплектування та крадіжкам майна і елементів залізничної інфраструктури. Однак, лише власними силами залізничники не в змозі протистояти таким злочинним проявам і  не мають відповідних повноважень.

Ситуація з несанкціонованими втручаннями сторонніх осіб у роботу залізничного транспорту залишається критичною, цьому сприяє і той факт, що навіть при повторному затриманні та передачі у відділення поліції одних і тих самих осіб за крадіжки майна та вантажів – їх відпускають з різних причин. Розкрадачі, відчуваючи безкарність, повертаються до своєї кримінальної справи. Так, громадянин О. скоїв 8 розобладнань та крадіжок дросель-трансформаторів на дільниці Синельникове –  Запоріжжя-Ліве. На початку року воєнізована охорона затримала зловмисника, який зізнався в скоєнні цих та інших крадіжок залізничного майна та елементів інфраструктури. Справу було передано правоохоронцям для подальших слідчих дій, однак через деякий час громадянина О. відпустили і він знову вдався до кримінальних справ.

З метою налагодження більш ефективної  протидії злочинності та можливим наслідкам для залізниці і суспільства залізничники наполягають на вжитті більш жорстких заходів стосовно осіб, яких затримують за крадіжки майна та вантажів.

Зокрема, врегулюванню ситуації сприятиме  посилення правового захисту стратегічної інфраструктури держави, визнання кримінальними протиправних посягань у сфері залізничного транспорту.  З метою посилення відповідальності громадян за крадіжки та інші втручання в роботу залізниці мають бути вироблені та закріплені у законі чіткі підстави  для покарань за злочин, що співвідносилася б із шкодою, що завдається залізниці та державі, а також із загрозами безпеці руху, що створюються  такими протиправними діями, та майновими збитками публічному товариству.

Такі зміни в законодавстві захистять пасажирів та залізничників, сприятимуть підвищенню безпеки руху на залізниці дозволять вживати більш ефективні заходи з профілактики правопорушень.