Євген Кравцов взяв участь в Транспортному діалозі Україна – ЄС

Залізничні новини Переглядів: 20.02.2018, 18:40

20.02.2018 Євген Кравцов взяв участь в Транспортному діалозі Україна – ЄС

Сьогодні, 20 лютого 2018 року, в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов взяв участь в Транспортному діалозі Україна – Європейський Союз. Зустріч відбулася в рамках візиту до України Генерального директора Європейської комісії з питань мобільності та транспорту Хенріка Хололея.

У ході Транспортного діалогу Євген Кравцов підкреслив цінність досвіду європейських колег в реформуванні залізничного транспорту, зокрема запровадження лібералізації ринку вантажних перевезень, що передбачено проектом Закону України «Про залізничний транспорт України». «Важливо, щоб європейські колеги поділилися не тільки успішним досвідом, отриманим в процесі приватизації рухомого складу. Зокрема, лібералізація ринку вантажних перевезень має обговорюватися в комплексі з механізмом фінансування пасажирських перевезень. Виокремлення лише прибуткових сегментів і їх передача їх бізнесу, як показує досвід європейських колег, – це не той шлях, що забезпечує гармонійний розвиток залізничного транспорту», – резюмував Євген Кравцов.

Хенрік Хололей зазначив, що започаткований транспортний діалог Україна – ЄС є важливим елементом для налагодження активного співробітництва. Він наголосив на важливості прискорення впровадження європейських стандартів та інтеграції української залізничної мережі в транспортну мережу Європейського Союзу. «Прийняття законів – важливо, але найголовніше – їх швидка імплементація», – зазначив Хенрік Хололей.

Він також додав, що директорат Європейської комісії з питань транспорту готовий і надалі надавати свою допомогу та ділитися досвідом для ефективних змін на транспортному ринку, розвитку конкуренції та лібералізації вантажних перевезень.

Також в рамках заходу обговорювалися питання щодо розбудови західних залізничних переходів та реконструкції євроколії на деяких ділянках, що проходять територією України.

Довідково. DG MOVE – Генеральний директорат Європейської комісії з питань транспорту в рамках Європейського Союзу, який бере участь у розробці політики ЄС у транспортному секторі та обробці досьє державної допомоги, також управляє програмами фінансування для транс’європейських мереж та технологічного розвитку та інновацій. Директорат створений 17 лютого 2010 року, розташовується у м. Брюссель, Королівство Бельгія.