Делегація Укрзалізниці бере участь у роботі Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід

Залізничні новини Переглядів: 14.03.2018, 12:39

14.03.2018 Делегація Укрзалізниці бере участь у роботі Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід

Делегація Укрзалізниці бере участь у засіданні Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід у Варшаві. Делегацію від Укрзалізниці очолює в.о. голови правління компанії Євген Кравцов.

Під час засідання представники залізниць Польщі, України, Азербайджану, Грузії та Ірану розглянуть тарифні ставки на перевезення контейнерів за маршрутом Південь – Захід на квітень-грудень 2018 року та скоординують свої дії щодо подальшого розвитку цього маршруту.

За словами Євгена Кравцова, наразі спостерігається позитивна тенденція до збільшення транзитних перевезень залізничним транспортом територією України. Обсяги яких можуть суттєво збільшитися з розвитком міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід. «У цьому році спостерігаємо збільшення обсягів транзитних перевезень: за січень-лютий 2018 року перевезено 3,2 млн тонн транзиту, а минулого року за відповідний період було перевезено 3,07 млн тонн транзитних вантажів. У 2017 році ми перевезли 19,5 млн тонн транзитних вантажів та перевершили на 15% попередній рік», – повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця».

Керівник Укрзалізниці зазначив, що потенціал цього маршруту – 72 млн тонн вантажообігу, але для цього кожна країна має розвивати свою інфраструктуру. «У цьому році ми закінчуємо будівництво Бескидського тунелю та розпочинаємо електрифікацію ділянки Долинська – Миколаїв, що веде до портів Дніпровського лиману. Ці інфраструктурні проекти дозволять збільшити транзитний потенціал нашої країни», – додав він.

Також учасники засідання Координаційного комітету обговорять питання щодо встановлення конкурентоспроможних тарифних ставок на перевезення вантажів за маршрутом Південь – Захід, організаційні, логістичні, технологічні питання при перевезеннях цим маршрутом.

Окрім цього, у рамках візиту до Варшави Євген Кравцов провів зустріч із представниками вантажного оператора ПКП ЛХС, який здійснює перевезення колією 1520 мм у Польщі. Під час зустрічі сторони обговорили питання вдосконалення перевізного процесу між країнами. «Наразі ми спостерігаємо зростання обсягів торгівельних відносин між Україною та країнами Євросоюзу. Об’єми імпорту та експорту з Польщею, Німеччиною та Австрією збільшилися на 20 %. Зокрема, це перевезення залізничним транспортом з країнами Європи металургійної та аграрної продукції, тому нам важливо розвивати співпрацю з ПКП ЛХС», — зазначив керівник Укрзалізниці.

За його словами, компанія добре розуміє, що без суттєвих інвестицій у розвиток інфраструктури ділянки Ковель – Ізов – Держкордон компанії не вдасться суттєво наростити обсяги перевезень між країнами. «На сьогодні на цій ділянці працює близько 9 пар поїздів на день. У найближчі кілька місяців нам потрібно забезпечити стабільну роботу на цій ділянці 10 пар поїздів щодня, а до кінця року – 12. Ця кількість – максимальна технічна можливість існуючої ділянки, тому вже найближчим часом нам потрібно її розвивати, зокрема проводити електрифікацію та будувати другу колію. Адже без цього нам не вдасться суттєво наростити обсяги перевезень між країнами», — зазначив Євген Кравцов.

Нагадаємо, що у квітні 2017 року між ПАТ «Укрзалізниця» і ПКП ЛХС підписано меморандум щодо намірів реконструкції залізничних споруд з електрифікацією дільниці Ковель – Ізов – Держкордон. Наразі вже завершена підготовка техніко-економічного обґрунтування електрифікації цієї дільниці та триває його узгодження.

Електрифікація цієї ділянки, крім скорочення експлуатаційних витрат, сприятиме скороченню терміну доставки вантажів, збільшенню маси вантажних поїздів та спрощенню технології організації залізничного руху.

Раніше повідомлялося, що 19 червня 2017 року в Баку керівники залізниць, задіяних у маршруті, прийняли рішення щодо створення Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід у напрямку країн Європи (Польща – Україна – Чорне море – Грузія – Азербайджан – Іран і далі в напрямку країн Перської затоки).

Для опрацювання деталей проекту та усунення перешкод було створено робочу групу, до складу якої увійшли експерти, уповноважені представники залізниць України, Республіки Азербайджан, Ісламської Республіки Іран, Грузії та Республіки Польща.

У 2017 році відбулося два засідання Координаційного комітету 6 та 7 вересня в Одесі (Україна), 29 листопада в Тбілісі (Грузія) та два засідання робочої групи в Тегерані та Тбілісі.

Довідка

Доставляти вантажі міжнародним транспортним маршрутом Південь – Захід втричі швидше, ніж альтернативними: 12 днів замість 35-37 днів. Зазначений маршрут (5311 км) пролягає через Славкув – Поромну (1364 км), Поромну – Батумі (1050 км), Батумі – Баку – Астару (982 км), Астару – Бендер-Аббас (1915 км).