Євген Кравцов: Укрзалізниця створює інфраструктуру для розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід

Залізничні новини Переглядів: 14.03.2018, 12:58

14.03.2018 Євген Кравцов: Укрзалізниця створює інфраструктуру для розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід

Делегація Укрзалізниці, яку очолює в.о. голови правління компанії Євген Кравцов, у Варшаві бере участь у роботі Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід. Під час засідання представники залізниць Польщі, України, Азербайджану, Грузії та Ірану координують свої дії щодо подальшого розвитку цього маршруту, зокрема, обговорюють тарифні ставки на перевезення контейнерів за маршрутом Південь – Захід на квітень-грудень 2018 року.

 В.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов зазначив, що потенціал цього маршруту – 72 млн тонн вантажообігу, але для цього кожна країна має розвивати свою інфраструктуру. «У цьому році ми закінчуємо будівництво Бескидського тунелю та розпочинаємо електрифікацію ділянки Долинська – Миколаїв, що веде до портів Дніпровського лиману. Ці інфраструктурні проекти дозволять збільшити транзитний потенціал нашої країни», – додав він. За словами керівника Укрзалізниці, наразі спостерігається позитивна тенденція до збільшення транзитних перевезень залізничним транспортом територією України. Обсяги яких можуть суттєво збільшитися з розвитком міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід. «У цьому році спостерігаємо зростання обсягів транзитних перевезень: за січень-лютий 2018 року перевезено 3,2 млн тонн транзиту, а минулого року за відповідний період було перевезено 3,07 млн тонн транзитних вантажів. У 2017 році ми перевезли 19,5 млн тонн транзитних вантажів та перевершили на 15 % попередній рік», – повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця».

Також учасники засідання Координаційного комітету обговорюють питання встановлення конкурентоспроможних тарифних ставок на перевезення вантажів за маршрутом Південь – Захід, організаційні, логістичні, технологічні аспекти при перевезеннях цим маршрутом.

Нагадаємо, що 19 червня 2017 року в Баку керівники залізниць, задіяних у маршруті, прийняли рішення щодо створення Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід у напрямку країн Європи (Польща – Україна – Чорне море – Грузія – Азербайджан – Іран і далі в напрямку країн Перської затоки). Для опрацювання деталей проекту та усунення перешкод було створено робочу групу, до складу якої увійшли експерти, уповноважені представники залізниць України, Республіки Азербайджан, Ісламської Республіки Іран, Грузії та Республіки Польща. У 2017 року відбулося два засідання Координаційного комітету 6 та 7 вересня в Одесі (Україна), 29 листопада в Тбілісі (Грузія) та два засідання робочої групи в Тегерані та Тбілісі.

 Довідка

Доставляти вантажі міжнародним транспортним маршрутом Південь – Захід втричі швидше, ніж альтернативними: 12 днів замість 35-37 днів. Зазначений маршрут (5311 км) пролягає через Славкув – Поромну (1364 км), Поромну – Батумі (1050 км), Батумі – Баку – Астару (982 км), Астару – Бендер-Аббас (1915 км).