Укрзалізниця запропонувала вантажовласникам алгоритм роботи для збільшення обсягів перевезення

Залізничні новини Переглядів: 15.03.2018, 15:49

15.03.2018 Укрзалізниця запропонувала вантажовласникам алгоритм роботи для збільшення обсягів перевезення

Сьогодні, 15 березня, Укрзалізниця провела брифінг із зернотрейдерами та вантажовідправниками з метою налагодження конструктивного діалогу в питаннях організації перевезення зернових вантажів. Укрзалізниця розробила заходи для збільшення обсягів перевезень та покращення економічної ефективності компанії.

 За словами директора з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрія Рязанцева, усі статистичні показники впевнено вказують на значне покращення роботи компанії з перевезення зерна: «За минулий рік питома вага перевезень врожаю залізницями зросла з 48 % до 61 %. За 2 місяці цього року перевезли 6,1 млн тонн зернових, що на 1 млн тонн або 16 % більше, ніж за відповідний період минулого року. На 12 % зменшено простій вагонів під навантажувальними операціями. Причому покращення всіх показників вдалося досягти наявним парком».

«Укрзалізниця знаходиться в стані структурних перетворень. Крім виконання основних завдань з перевезень, ми маємо стати економічно ефективною компанію, тому пропонуємо своїм клієнтам заходи з покращення взаємодії та оптимізації свої витрат», — сказав директор компанії з економіки і фінансів.

Серед кроків, спрямованих на покращення перевізного процесу, спеціалісти Укрзалізниці озвучили наступне: проведення комунікацій з автомобільними перевізниками для формування маршрутних відправок, проведення переговорів з представниками портів, елеваторів з метою покращення логістики, тестування перевезень зернових у контейнерах на фітингових платформах, розробка придбання рухомого складу через механізми фінансового лізингу.

Також Укрзалізниця спільно з клієнтами має визначити перелік малозадіяних станцій для їх консервації, щоб зменшувати витрати компанії. «Як показав аналіз, на 54 % наших вантажних станцій припадає 3 % вантажної роботи, з 70 % станцій відбувається відправлення кількох вагонів вантажів на добу, тому ми будемо проводити локалізацію вантажних станцій та укрупнення відправок для зменшення своїх витрат. Саме в цьому аспекті Укрзалізниці важливо почути позицію вантажовласників, щоб найбільш ефективно провести цю роботу», — повідомив директор філії «Центр транспортної логістики» ПАТ «Укрзалізниця» Сергій Підгородецький.

Укрзалізниця закликає своїх партнерів готуватися до збільшення кількості зернових, яке передбачаються найближчими роками. Як зазначив під час заходу Андрій Рязанцев, незабаром Укрзалізниця запропонує своїм клієнтам переходити до зобов’язуючих річних постанційних планів: «Щоб швидко та якісно перевезти вантажі, ми повинні чітко розуміти, коли і в який кількості рухомий склад знадобиться. Також до перевезення нового врожаю ми змінимо порядок оформлення заявок і залучимо елеватори до перевізного ланцюжка, які будуть підтверджувати наявність зерна до навантаження. Таким чином зможемо зменшити дефіцит рухомого складу».

Зі свого боку представники компаній зернотрейдерів зазначили, що менеджмент Укрзалізниці проводить конструктивний діалог з клієнтами, який дозволив збільшити обсяги перевезень та налагодити ефективну роботу, завдяки чому в Україні зростає валютна виручка від експорту зернових.