Укрзалізниця та Білоруська залізниця підписали угоду, яка активізує співробітництво у сфері пасажирських і вантажних перевезень, — Євген Кравцов

Залізничні новини Переглядів: 15.03.2018, 16:51

15.03.2018 Укрзалізниця та Білоруська залізниця підписали угоду, яка активізує співробітництво у сфері пасажирських і вантажних перевезень, — Євген Кравцов

Укрзалізниця та Білоруська залізниця визначили основні вектори співробітництва. Відповідна угода між залізницями підписана сьогодні в Мінську в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгеном Кравцовим і начальником Білоруської залізниці Володимиром Морозовим.

 

Делегації Білоруської залізниці та ПАТ «Укрзалізниця» в Мінську погодили напрямки співробітництва в міжнародному пасажирському та вантажному сполученні, утриманні прикордонної залізничної інфраструктури та інших актуальних питаннях.

Євген Кравцов розповів, що Укрзалізниця та Білоруська залізниця зацікавлені в продовженні роботи з розвитку міжнародного пасажирського сполучення. «Пасажирське сполучення між Республікою Білорусь та Україною постійно збільшується, у середньому щомісяця подорожують близько 20 тисяч пасажирів. Але наші плани стосуються не лише сполучення між Республікою Білорусь і Україною. Ми сподіваємось на те, що спільно з Литовськими та Латвійськими залізницями продовжиться опрацювання питання організації курсування нового поїзда сполученням Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига», — повідомив очільник Укрзалізниці.

Під час зустрічі керівники залізниць обговорили спільні проекти в галузі залізничної інфраструктури, вантажного та пасажирського руху між Україною та Республікою Білорусь, приділили особливу увагу тарифній політиці та маркетинговим ініціативам, важливим для залучення пасажирів. Зокрема, розглядається можливість подовжити маршрут поїзда № 94/93 Мінськ – Одеса до станції Білгород-Дністровський на літній період, організація курсування безпересадкового вагона Мінськ – Трускавець.

Зростають і обсяги міждержавних вантажних перевезень: у 2017 році обсяги вантажних перевезень між країнами склали 18,6 млн тонн – це майже на третину більше, ніж у 2016 році. Сторони обговорили і спільні інтермодальні проекти – «Вікінг» та «ZUBR», які з’єднують інфраструктуру морських контейнерних ліній Балтійського регіону з інфраструктурою Чорного моря. 

 

Довідка

Попередня Угода про залізничне сполучення через державний кордон між Державною адміністрацією залізничного транспорту України і Білоруською залізницею була підписана 19 березня 1999 року.